Zamknij

Tomasz Kot mógł zagrać w Bondzie! Nie przypadł do gustu Danielowi Craigowi

Redakcja
23.08.2018 11:19
Tomasz Kot James Bond
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Tomasz Kot jest jednym z bardziej znanych polskich aktorów. Po świetnej roli w „Zimnej wojnie” z pewnością zyskał też sławę za granicą. Okazuje się, że aktor chciał zagrać w Bondzie. Niestety nie przypadł do gustu Danielowi Craigowi.

Tomasza Kota jako Jamesa Bonda pewnie nie jesteśmy jeszcze sobie w stanie wyobrazić, ale to, że polski aktor mógłby zagrać jedną z ról w filmie o przygodach agenta 007, już tak. Okazuje się, że gwiazdor „Zimnej wojny” miał na taką rolę chrapkę. Do mediów trafiły informacje o tym, że Kot miał zagrać w nadchodzącym 25. Bondzie czarny charakter.

Tomasz Kot jako przeciwnik Bonda

Jak podał brytyjski „Telegraph”, doszło do tego, że reżyser Danny Boyle, który miał nad tym filmem pracować, zrezygnował, a powodem tego był konflikt z Danielem Craigiem, któremu Kot nie przypadł do gustu. Z informacji wynika, że początkowo Craig i Boyle spierali się co do koncepcji scenariusza, ale ich spory przybrały na sile podczas podejmowania ostatecznych decyzji o obsadzie — a głównie o tym, kto zagra głównego wroga Bonda. Ponieważ Craig zastrzegł sobie prawo do współdecydowania o obsadzie, rzeczywiście to Tomasz Kot mógł być głównym obiektem sporu między nim a reżyserem. Czy to z tego powodu Boyle zrezygnował?

Co w scenariuszu nowego Bonda?

Jak informuje PAP, proponowany przez reżysera scenariusz miał skupiać się na napięciach politycznych z Rosją i „współczesnej zimnej wojnie”. 41-letni Kot był traktowany jako kandydat do obsadzenia roli rosyjskiego rywala brytyjskiego agenta.
Zdjęcia do nowego filmu o Bondzie, którego tytuł nadal nie jest znany, miały rozpocząć się pod koniec roku. Z kolei premierę planowano wstępnie na jesień 2019. W tej sytuacji nie wiadomo, jak przebiegać będzie realizacja dzieła. Dotąd nie ogłoszono, kto zastąpi Boyle'a. Krążą pogłoski, że może to być Christopher McQuarrie — amerykański reżyser, scenarzysta m.in. jednej z części „Mission: Impossible”.

Przypomnijmy, że 25. film z serii o Bondzie ma być ostatnim z Craigiem w roli agenta 007. Media spekulowały, że głównym kandydatem do jego zastąpienia w kolejnych produkcjach jest również brytyjski aktor Idris Elba.

RadioZET.pl/Jakub Krupa (PAP)/SA