Zamknij

Tomasz Kot podbija Hollywood. Dołączył do jednej z najlepszych światowych agencji

Redakcja
18.12.2018 11:51
Tomasz Kot podbija Hollywood. Dołączył do jednej z najlepszych światowych agencji
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Tomasz Kot, podobnie jak Joanna Kulig, po sukcesie „Zimnej wojny” dołączył do pierwszej ligi gwiazd światowego kina. Świadczyć może o tym kontrakt z jedną z najbardziej prestiżowych agencji aktorskich.

Filmy w reżyserii Pawła Pawlikowskiego były ogromnym przełomem w polskiej kinematografii. W 2015 roku „Ida” została nagrodzona statuetką Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, a tegoroczna „Zimna wojna” zatrzęsła światowym środowiskiem filmowym. Oklaskiwana przez krytyków i uwielbiana przez fanów, stała się jedną z najgłośniejszych krajowych produkcji od wielu lat. Sukces obrazu miał także wpływ na popularność aktorów, którzy wcielili się w głównych bohaterów. Doskonała kreacja Joanny Kulig wprowadziła ją na hollywoodzkie salony. Pod koniec listopada informowaliśmy, że aktorka znalazła się pod opieką agencji aktorskiej pracującej między innymi z Leonardo DiCaprio. Teraz jej sukces powtórzył również Tomasz Kot.

Tomasz Kot
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Tomasz Kot pod opieką amerykańskiej agencji

Świetna rola Tomasza Kota w „Zimnej wojnie” skierowała na niego wzrok największych sław Hollywood. Przypomnijmy, że aktor był brany pod uwagę przy wyborze odtwórcy roli czarnego charakteru w najnowszym filmie o Bondzie. Wiele wskazuje na to, że już niedługo mogą pojawić się kolejne propozycje. Jak poinformował magazyn „Variety”, Kot podpisał kontrakt z jedną z najbardziej prestiżowych agencji aktorskich na świecie, United Talent Agency. Tym samym dołączył do między innymi takich gwiazd jak Michael Douglas, Angelina Jolie, Daniel Radcliffe czy Anthony Hopkins.

„UTA podpisała kontrakt z gwiazdą »Zimnej wojny«. Wystąpił w ponad 30 filmach i 26 sztukach, a także w dziesiątkach seriali telewizyjnych... [...] Obecnie Kot pracuje nad serialem BBC One »World on Fire«, obok Briana J. Smitha, Julii Brown i Helen Hunt. W ubiegłym roku pojawił się w »Pokocie« Agnieszki Holland i wystąpił w »Bikini Blue« Jarosława Marszewskiego, za który otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu w Mediolanie. Uznanie krytyków zdobył główną rolą w filmie Łukasza Palkowskiego »Bogowie«” – czytamy w „Variety”.

Aktorowi gratulujemy dołączenia do tak szacownego grona i życzymy wielu międzynarodowych sukcesów.

RadioZET.pl/MF