Zamknij

Tomasz Raczek w żałobie. Krytyk filmowy pożegnał ukochaną mamę

03.08.2020 18:57
Tomasz Raczek
fot. Michał Świderski/ Reporter/ East News

Tomasz Raczek jest w żałobie. Krytyk filmowy poinformował o śmierci swojej mamy - Krystyny Lipińskiej- Raczek. Ukochana mama Tomasza Raczka odeszła we śnie. Krytyk filmowy opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis.

Tomasz Raczek w żałobie. Nie żyje jego ukochana mama

Tomasz Raczek jest w żałobie. Krytyk filmowy poinformował w mediach społecznościowych o śmierci swojej mamy - Krystyny Lipińskiej-Raczek. Ukochana mama Tomasza Raczka odeszła we śnie.

"W nocy, we śnie odeszła moja Mama, Krystyna Lipińska-Raczek. Miała 93 lata" - napisał na Facebooku Tomasz Raczek. Krytyk filmowy zdradził, że zawsze, gdy nadchodziła rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, "Jej serce drżało". "Tym razem się zatrzymało"  - napisał.

Krystyna Lipińska-Raczek o Powstaniu Warszawskim

Krystyna Lipińska-Raczek w czasie Powstania Warszawskiego miała 17 lat. Jak mówiła w wywiadzie udzielonym swojemu synowi w 2015 roku, w chwili rozpoczęcia walk była u rodziców na Pradze i nie mogła przedostać się do dzielnic troczących bój o Warszawę. Z kolei jej ojciec nie zgodził się, aby dołączyła do powstańców. Gdy po powstaniu po raz pierwszy zobaczyła zrujnowane miasto, wiedziała, że takiego obrazu nie zapomni do końca życia. "Wielkie morze gruzów. Wśród tych gruzów był zwalony z cokołu pomnik Chrystusa Króla z krzyżem na ramieniu. Nigdy nie myślałam, że Warszawa odżyje" - mówiła pani Krystyna.

RadioZet.pl