Zamknij

Tomasz Sekielski schudł 30 kg. Drastyczną metamorfozą pochwalił się w śniadaniówce

Judyta Wanicka
30.09.2019 14:44
Tomasz Sekielski
fot. Instagram:@tomaszsekielski

Tomasz Sekielski wygrał z otyłością. Autor dokumentu „Tylko nie mów nikomu” przeszedł operację zmniejszenia żołądka i schudł 30 kilogramów. Dzisiaj dziennikarz czuje się znacznie lepiej. O swojej walce o szczupłą sylwetkę opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.

Tomasz Sekielski schudł już 30 kilogramów i nie odpuszcza walki o szczupłe ciało. Dziennikarz, który kilka miesięcy temu zelektryzował Polskę dokumentem o pedofilii w Kościele „Tylko nie mów nikomu”, poddał się operacji bariatrycznej. Wycięto mu 80 procent żołądka. Była to jednak jedyna szansa na to, by ważący prawie 200 kilogramów dziennikarz mógł wrócić do zdrowia. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie – wyznał po zabiegu Tomasz Sekielski.

Tomasz Sekielski zrzucił już 30 kilogramów

Po operacji Tomasz Sekielski musiał całkowicie zmienić nawyki żywieniowe oraz styl życia. Wcześniej jego dieta opierała się głównie na niezdrowych i kalorycznych produktach. Jedzenie stało się nałogiem, nad którym 45-latek stracił w pewnym momencie kontrolę. W zgubne mechanizmy wpędził go stres.

Zajadałem stres. Jedni mają takie uzależnienia jak alkohol czy narkotyki, moim uzależnieniem było jedzenie – wyznał w „Dzień dobry TVN”. 

Operacja zmniejszenia żołądka znacznie przyspieszyła proces odchudzania. Tomasz Sekielski długo zwlekał z poddaniem się zabiegowi. Paraliżował go strach przed możliwymi powikłaniami. Przełamał się dopiero po konsultacji lekarzami, którzy widząc pogarszające się wyniki, uznali, że trzeba działać natychmiast.

To, na co wciąż cierpię, to otyłość olbrzymia. Schudłem sporo, ale wciąż jeszcze mam dużo do zrzucenia. Po konsultacji z lekarzami uznaliśmy wspólnie, że nie można już czekać, bo to może się źle dla mnie zakończyć. Zabieg był poważny - 4/5 żołądka usunięte – mówił Kindze Rusi.

Po operacji bariatrycznej Tomasz Sekielski schudł 30 kilogramów. Pomogła mu w tym nie tylko zdrowa i zrównoważona dieta, ale również większa porcja ruchu. Dziennikarz powoli wraca do ćwiczeń, które musiał przerwać na czas rekonwalescencji. Ma nawet cichą nadzieję, że treningi staną się jego nowym nałogiem.

Mam zgodę pana doktora, żeby wrócić do ćwiczeń. Mam nadzieję, że teraz pozytywnym uzależnieniem będą treningi – powiedział w „Dzień Dobry TVN”.

RadioZET.pl/jw