Zamknij

Tomasz Wolny w żałobie. Nie żyje bliska osoba prowadzącego "Pytania na śniadanie"

Patrycja Chudolińska
13.05.2020 13:45
Tomasz Wolny
fot. Mateusz Jagielski/East News

Tomasz Wolny udostępnił czarno-białe zdjęcie. Rodzina dziennikarza TVP pogrążyła się w żałobie. Prowadzący "Pytania na śniadanie" poinformował o śmierci bliskiej osoby.

Tomasz Wolny przekazał bardzo smutną wiadomość. Dziennikarz opublikował w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie. Okazuje się, że zmarła jego teściowa, mama Agaty Tomaszewskiej. Prowadzący "Pytania na śniadanie" i jego żona pogrążyli się w żałobie.

- Odeszła Mama mojej Agaty. Kobieta Gigant. Kobieta Cud... Odeszła za wcześnie, za szybko, nie wierzę... Za Twoje serce, za szaloną miłość do Twoich dziewczyn i wnuków, za Twoje dobro i wyrozumiałość, za dowcip, za wsparcie totalne, zawsze i wszędzie gotowość pomocy, a przede wszystkim za najpiękniejszy dar - Twoją córkę, będę zawsze i dozgonnie wdzięczny. Nigdy w czasie przeszłym... Do zobaczenia - napisał pod zdjęciem Tomasz Wolny.

Tomasz Wolny i jego żona w żałobie. Zmarła teściowa dziennikarza TVP

Mama Agaty Tomaszewskiej, 64-letnia Maria Tomaszewska pracowała w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Od 10 lat była dyrektorką placówki. Tomasz Wolny wspomniał o tym również w pożegnalnym wpisie.

- Mamo. Wielu z Was znało Jej niezwykłe dzieło. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Na pewno będzie szczęśliwa i wdzięczna za Waszą pamięć i modlitwę. Byłaś dla nas Aniołem na ziemi. Teraz otulasz nas prawdziwymi skrzydłami... - przekazał Tomasz Wolny.

O śmierci mamy napisała również Agata Tomaszewska. Dziennikarka zdradziła, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb. Zaproponowała, by każdy, kto nie może wziąć udziału w pogrzebie, wsparł prowadzony przez jej mamę Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących.

- Nie chciałam o tym pisać, bo wiedziałam, że kiedy to zrobię to stanie się rzeczywiste... Ale odeszła... Z dnia na dzień, nagle i niespodziewanie... Moja ukochana Mama. Moje Wsparcie, moja Miłość, moje Wszystko... Była przy mnie zawsze, kochała bezgranicznie, w swoich ramionach mieściła absolutnie wszystko. A teraz? Nie wiem, co teraz... Do tego jednego w życiu mnie nie przygotowała... Ale dała wiarę, która trzyma przy życiu. To niewyobrażalnie trudny czas... i z serca bardzo dziękuje za wszystkie Wasze dobre myśli, słowa i modlitwę. Msza w intencji mojej Mamy odbędzie się w piątek, 15 maja o godz. 12 w Parafii św. Józefa przy ul. Komorowskiej 3 w Jej rodzinnym Wolsztynie, ostatnie pożegnanie o 13.30 na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Lipowej. Wszyscy, którzy Mamę znali, wiedzieli, że oprócz naszej dwójki, miała jeszcze jedno dziecko. To Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Owińskach. Tym dzieciom też oddawała całą siebie. To jej dziełem jest jedyny w Europie Park Orientacji Przestrzennej, Pracownia Dźwięku czy rewitalizacja całego ośrodka. Jeżeli więc ktoś chciałby uczestniczyć w Jej pożegnaniu, a z oczywistych względów nie może, mogę podpowiedzieć, by w zamian wesprzeć właśnie to Mamy dzieło. Bo to pomnik, który postawiła sobie sama. I na pewno byłaby za to bardzo wdzięczna! - napisała Agata Tomaszewska.

RadioZET.pl/PCh