Zamknij

Top Model: Dominic D'Angelica przerwał milczenie. "Nie jestem przestępcą ani oprawcą"

25.11.2020 07:49
Dominic DAngelica
fot. Viphoto/ East News

Dominic D'Angelica wydał oświadczenie. Uczestnik "Top Model", który w związku z kryminalną przeszłością został usunięty z finału programu, przerwał milczenie. D'Angelica we wpisie na Instagramie podkreśla, że nie jest przestępcą ani oprawcą. Odniósł się też do wydarzeń z przeszłości.

Dominic D'Angelica po tym, jak wypłynęły szokujące informacje na jego temat, został usunięty z programu. Uczestnik "Top Model" miał uprawiać seks oralny z osobą poniżej 16. roku życia. Również Dominicowi oraz jego bratu Stefanowi miały zostać postawione zarzuty pobicia ze spowodowaniem znacznych obrażeń ciała.

Top Model: Dominic D'Angelica przerwał milczenie. Wydał oświadczenie

O sprawie poinformowała instytucja Operation Care, która wspiera ofiary przemocy seksualnej i domowej. W mediach zawrzało, a teraz do całej sprawy odniósł się sam zainteresowany.

Dominic D'Angelica wydał oświadczenie w języku polskim i angielskim, w którym wytłumaczył, co wydarzyło się w przeszłości. Zaznaczył, że nigdy nie został uznany za winnego oraz że nie jest ani przestępcą, ani oprawcą.

"Nigdy nie zostałem uznany za winnego. Nigdy nie udało mi się dokończyć procesu w 2013 roku, ponieważ dwóch sędziów było chorych i nowy sędzia nie pojawił się na rozprawie. Nie stać mnie było na rozpoczęcie nowego procesu. Z tego powodu byłem zmuszony pójść na układ na wyrok w zawieszeniu. Spędziłem cztery miesiące w areszcie prawie dwa lata później przez naruszenie wyroku w zawieszeniu, kiedy broniłem moją ciocię przed jej agresywnym partnerem. Byłem w areszcie NIE w związku z oskarżeniem o wykorzystywanie seksualne. Nie jestem przestępcą seksualnym" - napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych Dominic D'Angelica.

Były już uczestnik "Top Model" podkreślił, że wkrótce poda więcej szczegółowych informacji, gdy tylko poczuje się lepiej.

"Wiem, że jest wiele pytań. W tej chwili czuję się zraniony. Dlatego w moim poście zamieściłem kilka krótkich faktów. Wkrótce wyślę bardziej szczegółowe informacje, gdy tylko poczuję się lepiej. Będę silny. Wam wszystkim, którzy mnie wspieracie, nadal we mnie wierzycie, jestem naprawdę wdzięczny z całego serca!" - napisał na Instagramie.

RadioZEt.pl