Zamknij

Top Model: Osi Ugonoh o rasizmie w Polsce: "Nie ma co udawać, że nie widzimy koloru skóry"

21.07.2021 16:38
Osi Ugonoh
fot. Artur Zawadzki/Reporter/ East News

Osi Ugonoh siedem lat temu wygrała czwartą edycję programu "Top Model". Gwiazda od czasu finału pracowała przy wielu sesjach zdjęciowych oraz na wybiegach w Polsce i za granicą. Ostatnio modelka udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o m.in. rasizmie w Polsce.

Osi Ugonoh siedem lat temu została zwyciężczynią "Top Model". Modelka nigeryjskiego pochodzenia szybko stała się ulubienicą widzów. Po zwycięstwie w programie  posypały się rozmaite propozycje zawodowe. Osi pracowała przy wielu sesjach zdjęciowych, a także chodziła po polskich i zagranicznych wybiegach. Modelka udzieliła ostatnio wywiadu "Dzień Dobry TVN", w którym opowiedziała m.in. czy kiedyś zderzyła się z rasistowskimi komentarzami.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku siostra Osi zainicjowała akcję "DontCallMeMurzy". Co na to Osi? Czy modelka odczuwa rasizm na polskich ulicach?

Top Model: Osi Ugonoh o rasizmie w Polsce: "Nie ma co udawać, że nie widzimy koloru skóry"

"Zawsze trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Ale to dlatego, że po pierwsze mieszkam w Warszawie, po drugie jestem Osi Ugonoh. Z mojej perspektywy, nic takiego nie odczuwam, ale nie mogę wypowiadać się za wszystkich czarnych, wszystkich obcokrajowców w tym kraju. Moim zdaniem jest różnica w tym, jak ludzie podchodzili do mnie, gdy byłam dzieckiem, i teraz. Skupiam się na tym progresie" - powiedziała Osi w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Zwyciężczyni "Top Model" zdradziła, że dostrzegła zmianę w sposobie myślenia Polaków.

"Uważam, że nie ma co udawać, że nie widzimy koloru skóry" - powiedziała. Modelka podkreśliła też, jak bardzo ważne jest to, aby na świecie była różnorodność, również w kwestii koloru skóry.

"Chodzi o to, by celebrować różnorodność, uczyć się, że inne jest fajne" - powiedziała.

Ugonoh podzieliła się z widzami, co poza modelingiem obecnie ją pochłania. Jak się okazuje, polubiła sport, którym pasjonuje się jej brat- pięściarz- Izuagbe Ugonoh.

"Cztery miesiące temu zaczęłam trenować. Kilka razy trenowałam z bratem, który uczył mnie podstaw w boksie. Bardzo mi się to spodobało, ale szukałam jeszcze innego elementu, czegoś ciekawego. Koleżanka zaproponowała trening muay thai i zakochałam się w tym sporcie" - zdradziła Osi Ugonoh.