Zamknij

Top Model: Patrycja Sobolewska była wyśmiewana przez chorobę. Rówieśnicy byli bezlitośni

07.12.2021 10:47
Patrycja Sobolewska
fot. Viphoto/ East News

Patrycja Sobolewska brała udział w 9. edycji "Top Model". Choć zdobyła drugie miejsce w finale, udział w modowym show otworzył jej drzwi do dalszej kariery. Gdy była nastolatką, przez kilka lat zmagała się z trądzikiem. Choroba mocno wpłynęła na jej samoocenę. Tym bardziej że była wyśmiewana przez swoich rówieśników.

Patrycja Sobolewska w 9. edycji  "Top Model" doszła aż do finału. Piękna modelka uplasowała się co prawda na drugim miejscu, jednak udział w show TVN otworzył jej drzwi do dalszej kariery. Na Instagramie Patrycja prezentuje wiele kampanii i sesji zdjęciowych z polskimi markami.

Zobacz też:  Top Model: Mariusz i Patrycja są razem? Zdradził ich jeden szczegół na zdjęciu

Top Model: Patrycja Sobolewska była wyśmiewana przez chorobę. Rówieśnicy byli bezlitośni

Choć dziś akceptuje siebie, w nastoletnich czasach choroba skóry spędzała jej sen z powiek. Gwiazda mierzyła się kilka lat z trądzikiem i była wyszydzana przez swoich rówieśników.

"Bardzo wstydziłam się tego, jak wyglądałam. Miałam ogromne problemy z pewnością siebie. Trądzik jest chorobą, z którą powinno się walczyć i moje poczucie własnej wartości bardzo ucierpiało. Nie chciałam nigdzie wychodzić ze znajomymi. Pamiętam, jak kolega zaprosił mnie na spotkanie, a ja bardzo długo się malowałam. Nakładałam na siebie kilka warstw podkładu tylko po to, by zakryć te zmiany. Efekt niestety był odwrotny. Makijaż był na tyle gruby, że nie potrafiłam pod tą warstwą kosmetyków poznać już siebie" - mówiła Patrycja w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

W jednym z postów na Instagramie Patrycja przyznała, że miała nieprzyjemną sytuację w miejskim autobusie. Usłyszała, że dwóch chłopców wytyka ją palcami, mówiąc: "Tylko się nie przestrasz. Stoi obok biletomatu".

"Chłopcy mieli ubaw, a ja nogi jak z waty, twarz rozpaloną do czerwoności i biletomat pod ramieniem, bez którego chyba osunęłabym się na ziemię" - pisała Patrycja. Dziś modelka może pochwalić się zdrową i piękną cerą.