Zamknij

Top Model: Uczestniczka plus size w programie. Widzowie oburzeni komentarzami Tyszki

03.09.2020 09:10
Top Model
fot. TRICOLORS/East News

"Top Model" wróciło na ekrany i już od pierwszego odcinka budzi ogromne emocje wśród widzów. Na castingach do programu pojawiła się modelka plus size. Chociaż udało jej się przejść dalej, Marcin Tyszka nie szczędził gorzkich słów na temat jej wyglądu.

"Top Model" znów wzbudza kontrowersje. W środę 2 września na antenie TVN wyemitowano pierwszy odcinek z castingów do programu. Poznaliśmy nazwiska uczestników, których być może zobaczymy później w domu modelek. Wśród aspirujących modeli i modelek panowała spora różnorodność. Na wybiegu pojawiła się między innymi Agata Wiśniewska - modelka plus size. Kobieta chciała spróbować swoich sił w programie, aby inspirować i promować typ urody inny niż ta, która na co dzień jest promowana w mediach i telewizji.

- Potrzebujemy oglądać takie osoby w telewizji i na okładkach, bo takie mijamy na ulicy - stwierdziła Agata. Jurorom bardzo spodobała się nietypowa kandydatka i postanowili dać jej szansę w "Top Model". Jej kształty w niewybredny sposób skomentował tylko Marcin Tyszka. Fotograf znany jest z ostrej krytyki i uszczypliwych słów w kierunku uczestników programu TVN. Jego słowa oburzyły część widzów.

Zobacz także: Top Model 9, odcinek 1: Znamy pierwszych uczestników programu [ZDJĘCIA]

Top Model: Marcin Tyszka krytykuje wygląd modelki plus size

Marcin Tyszka stwierdził, że Agata Wiśniewska powinna coś zmienić w swojej sylwetce. Gdy Dawid Woliński dopytał, co konkretnie miałaby zmienić, Tyszka bezpośrednio odpowiedział: "Dwa rozmiary". Te słowa nie spodobały się widzom. Zwracają uwagę na to, że w wielu miejscach na świecie modelki plus size osiągają ogromne sukcesy i podobnie mogłoby być w Polsce.

- Tyszka zachował się jak chamidło. Dobrze, że przeszła dalej.

- Pan Woliński zachował się super. Bardzo mi się podobało jak "zgasił" Tyszkę.

- Super kobietka, taka prawdziwa.

- Jest genialna! Jestem także zachwycona podejściem jurorów (poza tam paroma słowami, wszyscy wiemy), ale to, jak ją fajnie przyjęli ogólnie, jest świetne. Myślałam, że to program typowy pod same chudzinki, a tutaj się pozytywnie zaskoczyłam. Ogromnie trzymam za nią kciuki, piękny wygląd i na ten moment bardzo spodobała mi się jej osobowość i podejście, oby tak dalej - komentują internauci na profilu facebookowym programu.

Sama Agata Wiśniewska również postanowiła odnieść się do słów Marcina Tyszki. Po emisji odcinka wytłumaczyła w relacji na Instagramie, dlaczego zdecydowała się pójść do programu, narażając się na nieprzyjemne komentarze.

- Dostałam pytanie, po co poszłam do "Top Model", skoro już działam [w branży modowej]. Poszłam, by coś zmienić, bo dużo osób jednak nie wie, że jest też modeling plus size, że za granicą jest on bardzo mocno rozwinięty, a w Polsce ludzie o tym albo nie słyszą, albo krytykują. Trzeba otworzyć głowy, więc poszłam powiedzieć, co mam do powiedzenia - zdradziła.

Będziecie jej kibicować?