Zamknij

Trzecia siostra Godlewska apeluje do pozostałych o powagę

Redakcja
15.11.2018 12:19
siostry Godlewskie/Magda Godlewska
fot. Instagram

Choć 11 listopada dawno za nami, to o siostrach Godlewskich, które opublikowały swoje wykonanie „Pieśni Legionów Polskich”, czym naraziły się internautom, nadal głośno. Do sprawy włączyła się trzecia z sióstr – Magdalena.

O siostrach Godlewskich w ostatnich dniach znów stało się głośno. Wszystko przez opublikowany przez nie materiał wideo, na którym z odsłoniętymi brzuchami śpiewają „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, czyli tekst utworu, który stał się podstawą polskiego hymnu. Dla Godlewskich był to sposób na uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a dla tysięcy internautów wybryk godny pożałowania.

Znalazły się osoby, które zagroziły Godlewskim pozwem. Dziennikarz TVN Turbo, Rafał Collins, poinformował, iż jego prawnicy wystosowali już pozew przeciw internetowym celebrytkom. Collins apelował do sióstr o usunięcie klipu z sieci, one jednak to zbagatelizowały. Ponadto na Instagramie Esmeralda Godlewska wyśmiała Agnieszkę Hyży, która również skrytykowała siostry za „żenujące odśpiewanie polskiego hymnu”, a na profilu sióstr pojawił się post, w którym celebrytki tłumaczą swój „występ” i dowodzą, że każdy ma prawo świętować taki dzień w sposób, jaki uzna za stosowny.

Magdalena Godlewska apeluje do sióstr

Jak widać, toczącej się przepychanki ma dość już trzecia, mniej znana siostra Godlewska – Magdalena. Magda uznała chyba, że to, co dzieje się w ostatnich dniach wokół jej sióstr, nie stawia ich w zbyt dobrym świetle. Pod jednym z postów Moniki, czyli Esmeraldy, napisała:

„Monika, jesteś niepoważna. Usuń to” – zaapelowała do siostry. Choć komentarz ten dotyczy prześmiewczego wpisu o Agnieszce Hyży, to jednak można przypuszczać, że sama jest już zniesmaczona całą sytuacją.

Czy siostry Godlewskie usuną jednak swój kontrowersyjny filmik, który zbulwersował tylu internautów? Warto dodać, że youtuber, który również został pozwany przez Rafała Collinsa za podobny „występ”, usunął swoje wideo z sieci i zamieścił przeprosiny.

„Dziennikarz Rafał Collins pozwał mnie i siostry Godlewskie za wykonanie hymnu Polski. Publicznie wyjaśniam, że nie miałem złych intencji, nie chciałem nikogo obrazić, nie znam na tyle prawa, żeby wiedzieć co jest traktowane jako obraza, i że po prostu chciałem też na swój sposób uczcić ten dzień. Jednak po tym jak spotkało się to z negatywnym odzewem grupy osób, w tym Pana Collinsa, usunąłem filmik i zrozumiałem swój błąd” – napisał youtuber JessiBicza pod materiałem wideo, w którym przeprasza za śpiewanie hymnu.

RadioZET.pl/SA