Zamknij

Tu spocznie Kora. Jak odnaleźć jej grób? [GALERIA]

Redakcja
08.08.2018 10:20
Kora Jackowska - tu spocznie
fot. Facebook

Pogrzeb Kory Jackowskiej odbędzie się już dziś, 8 sierpnia 2018. Artystka spocznie na Cmentarzu Wojskowym. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.00.

Ceremonia pogrzebowa Kory Jackowskiej zaplanowana została na godzinę 11.00 i odbędzie się w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. Po uroczystościach artystka spocznie na Cmentarzu Wojskowym. Jak odnaleźć jej grób?

Jak odnaleźć grób Kory Jackowskiej?

Dla wszystkich fanów piosenkarki, którym nie uda dotrzeć się na jej pogrzeb, a chcieliby odwiedzić jej grób, mamy informacje o tym, jak odnaleźć miejsce spoczynku gwiazdy. Jak ustalił „Super Express”, Kora spocząć ma w kwaterze „K” Cmentarza Wojskowego – w 14. rzędzie, w grobie nr 7, nieopodal Alei Zasłużonych.

Pogrzeb Kory Jackowskiej nie będzie uroczystością religijną, bo artystka przez całe życie podkreślała, że nie jest związana z żadną religią. Nie kryła swojej niechęci do kleru, co spowodowane było jej traumatycznymi doświadczeniami. Ponadto artystka przed śmiercią nie przyjęła namaszczenia, choć taką informacje podawały niektóre media. „Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów” – napisał w komunikacie Kamil Sipowicz, dementując plotki.

Pogrzeb kory Jackowskiej

Ci, którzy nie mogą uczestniczyć w ceremonii pogrzebu Kory, a chcieliby to wydarzenie zobaczyć, mogą je obejrzeć w TV. Więcej informacji o transmisji z pogrzebu piosenkarki poniżej.

Pogrzeb Kory - transmisja w TV: gdzie oglądać ceremonię 8.08.?

Kora Jackowska zmarła w sobotę 28 lipca w wieku 67 lat we wsi Bliżów na Roztoczu, otoczona przez bliskich oraz swoje ukochane zwierzęta.

Urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Wraz z zespołem Maanam koncertowała od 1976 do 2008 roku. W tym czasie wydali jedenaście albumów, na których znalazły się takie przeboje, jak „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos” czy „Szare miraże”. Piosenkarka działała także solowo, a ostatnią płytę „Ping pong – małe wolności” wydała w 2012 roku. Przez 5 lat, poczynając od 2011, była jurorką programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. W 2014 po raz pierwszy publicznie wyznała, że zmaga się z chorobą nowotworową.

RadioZET.pl/Super Express/SA