Zamknij

Twoja twarz brzmi znajomo: Marta Gałuszewska i inne gwiazdy popierają strajki kobiet [FOTO]

30.10.2020 10:26
Twoja twarz brzmi znajomo
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Gwiazdy "Twoja twarz brzmi znajomo" wyraziły poparcie dla strajków kobiet. Wśród nich znalazła się Marta Gałuszewska, Gosia Andrzejewicz i Katarzyna Skrzynecka. Maciej Dowbor pokazał zdjęcie z protestu, na który wybrał się z Joanną Koroniewską.

" Twoja twarz brzmi znajomo" to program, który na dobre zadomowił się w ramówce Polsatu i od lat cieszy niesłabnącą popularnością. Od 2014 roku możemy podziwiać niezwykłe metamorfozy gwiazd, które starają się nie tylko wyglądać jak sławni wokaliści, ale też jak najlepiej odtworzyć ich głody i sposób ekspresji. Obecnie możemy oglądać już 13. edycję popularnego show, w którym swoich sił próbują między innymi  Marta Gałuszewska, Paweł "Czadoman" Dudek, Gosia Andrzejewicz czy Karol Dziuba. Niestety, w jury brakuje zmarłego Pawła Królikowskiego, którego zastąpił Adam Strycharczuk.

W całej Polsce trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Sytuacja oburzyła rzesze Polaków, w tym krajowych celebrytów. Coraz więcej gwiazd otwarcie wypowiada się na temat decyzji Trybunały Konstytucyjnego, większość solidaryzując się ze strajkującymi i krytykując działania rządzących. Głośno było o mocnym wpisie Małgorzaty Rozenek Majdan, strajki wspiera nawet światowej sławy piosenkarka Miley Cyrus. Bierna nie pozostała także część obsady "Twoja twarz brzmi znajomo".

ZOBACZ TAKŻE:  Beata Kozidrak wspiera protestujących na Strajku Kobiet. "Jestem wściekła"

Twoja twarz brzmi znajomo: gwiazdy show Polsatu wspierają protestujące kobiety

Prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo" Maciej Dowbor opublikował w sieci zdjęcie z protestu, na którym pojawił się z żoną Joanną Koroniewską.

- Jesteśmy z Wami, chociaż my już kolejnych dzieci mieć nie będziemy... Ale jesteśmy tu dla młodszych pokoleń, również dla naszych córek. Dla ich godności, sprawiedliwości i prawa wyboru - napisał aktor.

Z kolei Gosia Andrzejewicz pokazała na Instagramie zdjęcie z ciążowym brzuszkiem i podkreśliła, że choć sama nie jest do końca za aborcją, to uważa, że decyzja powinna należeć do kobiet.

- Każda kobieta powinna decydować sama, co jest dobre dla jej zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie jestem absolutnie za aborcją, napisałam kiedyś nawet o tym piosenkę "Ty decyduj", ale niech każda kobieta ma prawo do decydowania za siebie. Jaki jest prawdziwy cel tej nowej ustawy Waszym zdaniem? Myślę, że obecnie kobiety będą się bały zachodzić w ciążę - czytamy.

- Bycie kobietą nigdy nie było zbyt łatwe. Teraz zaczyna być przekleństwem - ostro napisała na swoim profilu Marta Gałuszewska.

Wsparcie oraz solidarność z kobietami sprzeciwiającymi się zaostrzeniu prawa aborcyjnego wyrazili także Piotr Gąsowski, Katarzyna Skrzynecka, Kamila Boruta, Karol Dziuba i Natalia Avelon.