Zamknij

"Twoja twarz brzmi znajomo" tylko dla zaszczepionych? W komentarzach fala krytyki

30.07.2021 10:29
Twoja twarz brzmi znajomo
fot. VIPHOTO/East News

W nagraniach programu "Twoja twarz brzmi znajomo" będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Decyzja wzbudziła ogromne emocje i wywołała gorącą dyskusję. W sieci nie brakowało krytycznych komentarzy oburzonych internautów. 

"Twoja twarz brzmi znajomo" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce i jeden z czołowych elementów ramówki Polsatu. Niesamowite metamorfozy celebrytów, którzy wcielają się w światowe gwiazdy muzyki, przyciągają przed ekrany ogromną liczbę fanów. Producenci dbają, by swoje wokalne i choreograficzne talenty pokazywały postacie będące na medialnym świeczniku. Przed nami 15. edycja popularnego show, w którym nie zabrakło szokujących zmian.

Skład "Twoja twarz brzmi znajomo 15" imponuje. Na scenie zobaczymy takie gwiazdy jak Barbara Kurdej-Szatan, Adam Zdrójkowski czy znany z "Jaka to melodia?" Robert Janowski. Duże zmiany nastąpiły także na jurorskich fotelach. Z programem pożegnali się Kacper Kuszewski i Adam Strycharczuk, a zastępstwa wzbudziły sporo emocji. Tych nie zabrakło także po wpisie, który opublikowała firma zajmująca się organizacją publiczności programu.

Twoja twarz brzmi znajomo: na widowni zasiądą tylko osoby zaszczepione. W komentarzach kontrowersje

Na profilu PublicoTV, firmy zajmującej się organizacją publiczności "Twoja twarz brzmi znajomo", pojawiło się ogłoszenie, które wywołało niemałe kontrowersje. Okazuje się, że osoby, które chciałyby wystąpić w programie, muszą być zaszczepione przeciwko COVID-19.

- Jedna dawka też jest akceptowana. Myśląc o zdrowiu każdego z nas i powodzenia w nagraniu programu w całości z publicznością zapisy będą tylko dla osób zaszczepionych. Bardzo prosimy, żeby każdy miał przy sobie potwierdzenie przebycia szczepienia w formie papierowej lub elektronicznej. Każda osoba uczestnicząca w nagraniu będzie musiała być w maseczce! - czytamy.

Post wywołał niemałe poruszenie. Wiele osób uważa wymogi stawiane przez PublicoTV za absurdalne. W komentarzach pojawiły się liczne głosy krytyki. Podkreślano między innymi, że osoby zaszczepione nie powinny mieć obowiązku noszenia maseczek.

- Ja rozumiem stawkę itp., ale dyskryminacja osób ze względu na szczepienie lub nieszczepienie jest już grubą przesadą.

- 11 godzin w maseczce to jakieś nieporozumienie. Szczególnie że osoby mają być zaszczepione. 11 godz. nawet bez maski to walka przyjemności ze zmęczeniem. A na zaplecze do swojej ulubionej Gwiazdy też nie wpuszczą.

- Co to znaczy musiała? Osoby zaszczepione nie powinny już mieć maseczki Czy inni organizatorzy programu też będą w maseczkach? Wydaje mi się, że nie! - czytamy.

Pojawiły się także głosy osób broniących decyzji firmy i producentów. Z pewnością chętnych do obejrzenia odcinków "Twoja twarz brzmi znajomo"  na żywo nie zabraknie.