Zamknij

Urodziny księcia George’a. Mennica wypuszcza pamiątkowe monety

Redakcja
20.07.2018 12:07
Urodziny księcia George’a. Mennica wypuszcza pamiątkowe monety
fot. Andrew Parsons / i-Images/EAST NEWS

Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca piąte urodziny obchodził będzie książę George, syn księcia Williama i księżnej Kate. Z tej okazji brytyjska mennica rządowa wypuści pamiątkowe monety. Sam jubilat również dostanie specjalnie przygotowany dla niego egzemplarz.

22 lipca przed brytyjską rodziną królewską kolejna uroczystość rodzinna. Niedawno miał miejsce chrzest księcia Louisa, a już w najbliższą niedzielę piąte urodziny obchodził będzie książę George, syn księżnej Kate i księcia Williama. Rodzice wraz z dziećmi będą prawdopodobnie świętować na wyspie Mustique na Karaibach, gdzie wypoczywają. To luksusowe miejsce zapewnia swoim gościom dużą dozę prywatności. Obowiązuje na niej między innymi zakaz lotu w odległości kilku kilometrów, nie licząc lotniska. Ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce na świętowanie w spokojnej, rodzinnej atmosferze.

Mennica rządowa przygotuje prezent dla księcia

Fakt, że urodziny młodego monarchy nie będą celebrowane w Wielkiej Brytanii, nie oznacza, że Brytyjczycy nie będą świętować. Pałac Kensington prawdopodobnie jak co roku opublikuje nowy portret młodego księcia. Na pomysł urodzinowego prezentu wpadła również brytyjska mennica rządowa Royal Mint. W obiegu pojawią się bowiem pamiątkowe monety wydane na cześć księcia George’a. Sam jubilat ma otrzymać specjalną monetę o nominale 5 funtów. Będzie ona przedstawiać scenę walki Świętego Jerzego, patrona Anglii, ze smokiem.

EN_01324168_0037

Ile kosztuje moneta z okazji urodzin księcia?

Ile muszą zapłacić miłośnicy brytyjskiej monarchii, którzy chcieliby zdobyć monetę wypuszczoną z okazji książęcych urodzin? Najtańsza wersja dostępna na stronie internetowej mennicy kosztuje 13 funtów. Możemy jednak zdecydować się także na monetę srebrną za 82 funty. Dla prawdziwych kolekcjonerów przygotowano z kolei 750 sztuk limitowanych monet wykonanych ze złota. To jednak wydatek rzędu 2500 złotych. Ciężko mieć jednak wątpliwości, że nawet na najdroższą pamiątkę znajdą się chętni.

RadioZET.pl/MF