Zamknij

Victoria Beckham skrytykowana. Oszczędza na swoich pracownikach?

Maciej Friedrich
21.04.2020 15:16
Victoria Beckham skrytykowana. Oszczędza na swoich pracownikach?
fot. Jesus Briones/G3 Online/East News

Victoria Beckham została zalana falą krytycznych komentarzy po tym, jak wyszło na jaw, że wysłała część swoich pracowników na bezpłatne urlopy. Internauci zarzucają celebrytce, że zachowuje się nieetycznie.

Victoria Beckham zaistniała w świadomości fanów dzięki niezwykle popularnego na świecie girls bandu Spice Girls. Zespół był prawdziwym międzynarodowym ewenementem, a dla wielu zyskał status kultowego. Spice Girls wróciły na scenę po wielu latach przerwy, ale Victoria nie zdecydowała się na wspólne występy z  koleżankami. Żona Davida Beckhama od dawna doskonale radzi sobie jako kobieta biznesu.

Victoria zaistniała w branży modowej w 2004 roku, kiedy stworzyła kolekcję DVB Style. Od tamtej pory z powodzeniem zajęła się biznesem i stała osobą cenioną w branży. Niestety, pandemia koronawirusa, mająca bardzo duży wpływ na gospodarkę, przysporzyła kłopotów także celebrytce. Beckham postanowiła wprowadzić cięcia, które bardzo nie spodobały się internautom.

Victoria Beckham skrytykowana. Zachowała się nie fair wobec pracowników?

W związku z pandemią koronawirusa i wyhamowaniem sprzedaży na rynku modowym Victoria Beckham wysłała około 30 pracowników na bezpłatne urlopy, by nie płacić im pensji. Zamiast tego mają otrzymać rządowy zasiłek w wysokości 80 procent wynagrodzenia. Choć nie pozostaną bez środków do życia, internauci nie kryli oburzenia zachowaniem celebrytki. W sieci pojawiły się bardzo ostre komentarze pod adresem Beckham. Podkreślano między innymi, że oszczędza na pracownikach, a sama kupiła z mężem luksusową posiadłość.

- Kiedy zobaczyłem, że Victoria Beckham trenduje na Twitterze, pomyślałem, że zachorowała na Covid-19. Ale gdzie tam. Zmusza rząd do płacenia personelowi, mimo że jej wartość szacowana jest na 335 milionów funtów. Zupełnie jak wszyscy inni milionerzy w tym kraju. Nie wyda nawet grosika na swoich pracowników.

- Szef mojej siostry jest właścicielem małego pubu. Płaci pracownikom całą stawkę. Płaci im z własnej kieszeni. Wiem, że ledwo go na to stać. Z drugiej strony masz natomiast ludzi pokroju Victorii Beckham. Tacy jak ona wzbudzają we mnie wstręt.

- Wygląda na to, że gdy ludzie zaczynają zarabiać ogromne sumy pieniędzy, zrobią wszystko, aby zatrzymać je w kieszeni. Victoria Beckham, Phillip Green, Richard Branson - wszyscy mnie obrzydzają. W tych szalenie trudnych czasach nadal mają łapę w kieszeniach podatników - czytamy.

Zgadzacie się z decyzją Victorii?

Zagłosuj

Jak oceniasz decyzję Victorii Beckham?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF