Zamknij

Viki Gabor oskarżona o plagiat. Ostro odpowiedziała na zarzuty

06.09.2021 16:37
Viki Gabor
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019, została posądzona o plagiat. Jej najnowszy singiel "Moonlight" miałby być kopią przeboju z repertuaru Ariany Grande. Młoda wokalistka w mocny sposób odpowiedziała na zarzuty.

Viki Gabor to jedna z największych nadziei polskiej muzyki rozrywkowej i dowód na to, że krajowy show-biznes można podbić nawet w bardzo młodym wieku. Urodzona w 2007 roku w Hamburgu wokalistka zyskała popularność dzięki udziałowi w 2. edycji "The Voice Kids", gdzie zajęła wysokie drugie miejsce. W 2019 roku wygrała krajowe eliminacje i reprezentowała Polskę podczas 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Powtórzyła niezwykły sukces Roksany Węgiel i wygrała, co otworzyło jej drogę do wielkiej kariery.

Obecnie Viki jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek, która regularnie pojawia się w telewizji i występuje na największych imprezach muzycznych. Kolejnym wielkim sukcesem okazała się jej współpraca z Kayah, w 2020 roku panie wydały wspólny singiel "Ramię w ramię", który okazał się dużym sukcesem. Kwestią czasu wydawał się kontrakt z dużą wytwórnią i rzeczywiście, w sierpniu 2021 związała się z Sony Music Entertainment Poland. Głośno zapowiadany singiel "Moonlight" ukazał się 3 września.

Viki Gabor oskarżona o plagiat. Piosenkarka ostro odpowiedziała internautce

Viki Gabor postanowiła podzielić się na swoim profilu na Instagramie nowym teledyskiem do piosenki "Moonlight". Najnowszy singiel zdecydowanie przypadł do gustu fanom, jednak pojawił się komentarz, w którym jedna z internautek zarzuca młodej wokalistce plagiat.

- Nawet jeśli są drobne zmiany, nawet jeśli to licencja, wypadałoby podpisać, kto był pierwotnym twórcą. Jawne oszukiwanie ludzi - czytamy.

Chodzi o przebój Ariany Grande "Boyfriend", do którego piosenka polskiej piosenkarki ma być łudząco podobna. Taka opinia z pewnością nie spodobała się Viki, która postanowiła jednoznacznie i ostro odpowiedzieć na zarzuty.

- Dziewczyno, śmieszna jesteś - odpowiedziała krótko.

Gabor nie ukrywała, że jej muzyczną idolką jest Ariana Grande, nic więc dziwnego, że postanowiła obracać się w jej stylistyce. To jednak nie oznacza jeszcze, że dopuściła się plagiatu. A jaka jest wasza opinia, dostrzegacie podobieństwo obu utworów?