Zamknij

Viola Kołakowska namawia do wychodzenia z domu. "Najwyższa pora przerwać tę paranoję"

Judyta Wanicka
09.04.2020 08:47
Viola Kołakowska
fot. Instagram:@violkakolakowska

Viola Kołakowska zachęciła Polaków do wychodzenia z domu w czasie epidemii koronawirusa. Partnerka Tomasza Karolaka namawia do łamania zasad kwarantanny w imię zachowania zdrowia psychicznego. 

Viola Kołakowska jest bodaj jedyną celebrytką, która otwarcie przeciwstawia się zasadom kwarantanny i lekceważy powagę sytuacji. Gdy inne gwiazdy namawiają Polaków do zostania w domu, partnerka Tomasza Karolaka zachęca do spacerów i korzystania z pięknej pogody.  W nowej relacji na Instastory Kołakowska zaapelowała do internautów, by nie dali sobie ograniczyć osobistej wolności i sprzeciwili się narzuconym zakazom. 

Viola Kołakowska zachęca do wychodzenia z domu w czasie epidemii 

W marcu, gdy koronawirus zaczął zbierać śmiertelne żniwo w Polsce, Viola Kołakowska przekonywała, że nie ma pandemii, a zabija nas tylko stres. Ale mogą to zrozumieć tylko osoby o otwartych głowach - twierdziła. Miesiąc później gwiazda nadal kwestionuje skalę zagrożenia i zachęca społeczeństwo do łamania zasad kwarantanny w imię osobistej wolności oraz zachowania zdrowej psychicznego.

Przyszło mi dzisiaj na myśl, żeby stworzyć inicjatywę z hashtagiem "Wychodzę z domu, żeby przeżyć" - oznajmiła celebrytka. Myślę, że najwyższa pora, żeby przerwać tę paranojęOczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa i tego, żeby to wychodzenie i ten powrót do funkcjonowania był bezpieczny. Głównie trzeba zadbać o to, żeby starszych odseparować i im pomagać oraz tym, którzy mają upośledzoną odporność. Natomiast zacznijmy normalnie funkcjonować, bo będzie dramat. Będzie dramat dla wszystkich innych, których jest więcej - namawia Kołakowska. 

vkolak
fot. Instastory:@violkakolakowska

Viola Kołakowska namawia do łamania zasad kwarantanny

Chrońmy się wszyscy, nie tylko chorych i siebie przed chorobą, ale też degeneracją, przed brakiem możliwości życia. No bo to nie jest życie, umówmy się. I nie chcę słyszeć tekstów: "Tak ci źle, bo siedzisz w domu?". Tak, ludziom jest źle i nie chodzi o to, że tak jest nam super, bo siedzimy w domu i możemy oglądać telewizję. Nie na tym życie polega. Nie wiem, czy wiecie, że jest coś takiego jak zdrowie psychiczne, o które trzeba dbać tak samo. Nie powiem o sytuacji gospodarczej, bo o tym nie trzeba nawet mówić - prawi była uczestniczka "Agent - Gwiazdy".

Kołakowska uważa, że nakaz pozostania w domu jest pogwałceniem podstawowego prawa do wolności. 

Zamiast siedzieć na tych tyłkach grzecznie, zgadzać się na odbieranie nam praw, sprawdzanie przez policjantów, nadawanie mandatów... To jest bezprawne, oni łamią nasze prawa. Mam nadzieję, że odzyskamy wszyscy rozum i siłę. I nie damy się spacyfikować w taki sposób, bo to nie jest fair. Zawalczmy o siebie, właśnie teraz - apeluje partnerka Tomasza Karolaka. 

violcia
fot. Instastory:@violkakolakowska
Zagłosuj

Popierasz akcję Violi Kołakowskiej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw