Zamknij

Viola Kołakowska nominowana do Biologicznej Bzdury Roku za wypowiedź o pandemii

Judyta Wanicka
12.05.2020 14:27
Viola Kołakowska
fot. VIPHOTO/East News

Viola Kołakowska otrzymała nominację do plebiscytu "Biologiczna Bzdura Roku 2020". Partnerka Tomasza Karolaka przez ostatnie tygodnie bulwersowała internautów swoimi poglądami na temat koronawirusa i kwarantanny. Jaką "biologiczną bzdurą" wsławiła się Viola Kołakowska? 

Viola Kołakowska wśród nominowanych do "Biologicznej Bzdury Roku 2020". Była modelka i Partnerka Tomasza Karolaka od początku pandemii koronawirusa kwestionowała skalę zagrożenia i odważnie nawoływała do bojkotu obostrzeń nakładanych przez rząd. Gdy COVID-19 zaczął zbierać śmiertelne żniwo na świecie i w końcu dotarł do Polski, uczestniczka "Agent - Gwiazdy" przekonywała, że pandemii nie ma, a ludzi zabija głównie stres przed wyimaginowanym niebezpieczeństwem. W ostatnim wystąpieniu na Instastory zaatakowała ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, imputując mu uzależnienie od alkoholu i problemy psychiczne. 

Viola Kołakowska ostro do ministra Szumowskiego: "Pan przestanie pić i się od nas odczepi!"

Viola Kołakowska nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2020

Matka dzieci Tomasza Karolaka należy do niepokornych gwiazd show-biznesu, które gdy tylko nadarzy się okazja, odważnie dzielą się swoimi poglądami w sieci. Modelka wielokrotnie krytykowała celebrytów i różne wydarzenia, zamieszczając agresywne posty i relacje na Instastory. Kiedy na świecie zapanował koronawirus, Kołakowska jako jedna z niewielu znanych osób ośmieliła się wykpić wagę problemu, sugerując, że nie ma żadnej pandemii. Za swoje wywody gwiazda doczekała się nominacji do niechlubnego plebiscytu na biologiczną bzdurę roku. 

Partnerka Karolaka będzie walczyć o "zaszczytne" pierwsze miejsce stwierdzeniem: "Doskonale wiemy o tym, że nie ma żadnej pandemii!", które padło w jej przemowie do ministra Szumowskiego. 

Pokazują nam to prawdziwe liczby, nie wasze zmanipulowane. Nie chcemy tego, nie chcemy Was, chcemy, żebyście oddali nam nasze życie! Ono należy do nas, nie do was! - grzmiała Kołakowska i uderzała bezpośrednio w szefa resortu zdrowia: Jeżeli pan myśli, że my jesteśmy idiotami i pan nas może dalej straszyć jakimiś pierdołami, że jeżeli testy będą nadal wskazywać wzrost, to pan z powrotem wprowadzi jakieś obostrzenia, to pan jest śmieszny! - mówiła wzburzona. 

Plebiscyt Biologiczna Bzdura Roku 2020 - nominowani 

"Biologiczna Bzdura Roku" to ranking najbardziej absurdalnych stwierdzeń z zakresu biologii, chemii, medycyny, dietetyki i psychologii przygotowywany co roku przez blog "To tylko teoria". Pomysłodawcą akcji jest biolog Łukasz Sakowski, który bacznie tropi pseudonaukowe mądrości wygłaszane przez naukowców oraz znane osoby.

W 2019 roku zwyciężyła była premier Ewa Kopacz, która stwierdziła, że ludzie żyli w tych samych czasach, co dinozaury. Na dalszych miejscach znaleźli się m.in. Wojciech Cejrowski z trującymi szczepionkami, Jessica Mercedes zachwalająca nadzwyczajne właściwości "wody kryształowej" oraz Natalia Siwiec przekonująca o braku dowodów na kancerogenne działanie promieniowania słonecznego i UV w kontekście raka skóry. 

W tym roku wypowiedź Violi Kołakowskiej o pandemii koronawirusa stanie w szranki z innymi równie kontrowersyjnymi wywodami gwiazd. Rywalizacja zapowiada się interesująco, bo nominowani do Biologicznej Bzdury Roku 2020 są m.in. Anna Lewandowska za smalec gęsi leczący przeziębienieMagda Gessler za wypowiedź o cebuli oraz partia Zielonych przekonana o rakotwórczym działaniu glifosatu.

Zagłosuj

Zgadzasz się z poglądami Violi Kołakowskiej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw