Zamknij

Virgil Abloh nie żyje. Projektant Louis Vuitton miał 41 lat

29.11.2021 08:52
Virgil Abloh
fot. Berzane Nasser/ABACA/Abaca/East News

Virgil Abloh nie żyje. Projektant Louis Vuitton od dłuższego czasu chorował na nowotwór. Zmarł w wieku 41 lat.

Virgil Abloh nie żyje. Projektant  Louis Vuitton związany by z marką Off-White oraz linią męską Louis Vuitton. Virgil od dłuższego czasu zmagał się rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca. Informacja o jego śmierci pojawiła się w niedzielę na Instagramie koncernu LVMH. Również na jego profilu na Instagramie pojawił się wpis.

Zobacz też:  Alber Elbaz nie żyje. Słynny projektant mody zmarł w wieku 59 lat

Virgil Abloh nie żyje. Projektant Louis Vuitton miał 41 lat

Warto podkreślić, że projektant Virgil Abloh od 2018 roku był dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton i założycielem streetwearowej marki Off-White. Współpracował z najlepszymi ze świata mody oraz sportu, m.in. Sereną Williams, dla której zaprojektował strój na US Open 2018 we współpracy z Nike. Z kolei dla Hailey Bieber stworzył suknię ślubną.

"Jeden z najbardziej wpływowych projektantów swojego pokolenia, Abloh prywatnie walczył z chorobą od kilku lat" - poinformował koncern LVMH w niedzielnym oświadczeniu.

"Wszyscy jesteśmy zszokowani tą okropną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości" - czytamy w oświadczeniu Bernard Arnault, prezesa i dyrektora generalnego LVMH.

Mężczyzna zostawił żonę Shannon oraz dzieci Lowe i Graya.

Przez ponad dwa lata Virgil walczył z rzadką, agresywną postacią raka. Przeszedł przez wiele wyczerpujących i ciężkich terapii, kierując jednocześnie kilkoma znaczącymi instytucjami z zakresu mody, sztuki i kultury.

Mężczyzna angażował się też w projekty muzyczne. W 2011 roku był m.in. dyrektorem artystycznym albumu "Watch the Throne" Jaya-Z i Kanye Westa.