Zamknij

W jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi? [MILIONERZY]

12.08.2020 13:34
W jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi? [MILIONERZY]
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

W jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy też, czy uczestniczka programu TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 20 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

W jakiej rzece biblijny prorok Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi? - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

W jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów, w jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi, uczestniczce programu TVN przysporzyła spory kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - w Gangesie

B - w Styksie

C - w Acheronie

D - w Jordanie

Uczestniczka od razu przyznała, że nie zna tej historii biblijnej. Odrzuciła jednak odpowiedź A i wahała się pomiędzy trzema pozostałymi wariantami. Nie chciała jednak ryzykować, więc po dłuższym namyśle zdecydowała się zrezygnować z dalszej gry o milion.

Który z kolei miesiącem w muzułmańskim kalendarzu jest ramadan? [MILIONERZY]

Milionerzy - w jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się Naamanowi? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", w jakiej rzece Elizeusz poradził obmyć się siedem razy trędowatemu Naamanowi, jest odpowiedź D, w Jordanie. Uczestniczka programu TVN zrezygnowała jednak z dalszej gry o milion i odeszła z programu z czekiem na 10 000 zł.

Naaman wykonał zalecenie proroka, a wtedy jego ciało znowu stało się czyste jak ciało małego dziecka - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl