Zamknij

Weronika Rosati gasi sukces Śmigielskiego. Ujawniła jego manipulacje w sprawie zmiany nazwiska córki

Judyta Wanicka
16.09.2019 17:09
Weronika Rosati
fot. TRICOLORS/EASTNEWS

Weronika Rosati wydała oświadczenie, w którym zarzuca byłemu partnerowi, Robertowi Śmigielskiemu, manipulowanie informacjami odnośnie zmiany nazwiska ich córki Elizabeth. Kilka dni temu ortopeda pochwalił się, że decyzją sądu Elizabeth odzyskała nazwisko Śmigielska. Weronika Rosati zaprzecza, by że odrzucenie jej wniosku nastąpiło w skutek wprowadzenia sądu w błąd lub kłamstwa.

Weronika Rosati wydała oświadczenie. Śmigielski mija się z prawdą?

Weronika Rosati i Robert Śmigielski toczą batalię sądową o nazwisko ich 1,5-rocznej córki Elizabeth. Aktorka nie chce, by jej dziecko nazywało się tak jej ojciec, dlatego postanowiła złożyć wniosek o zmianę nazwiska na Rosati. Ortopeda nie daje za wygraną i stara się zrobić wszystko, by w dokumentach dziewczynki widniało "Elizabeth Śmigielska". W ubiegły piątek lekarz miał powody do radości - sąd w Santa Monica odrzucił wniosek Weroniki Rosati.

Dzisiaj – w piątek trzynastego – sąd w Santa Monica przychylił się do mojego wniosku i uchylił wcześniejsze orzeczenie o zmianie imienia i nazwiska mojej córki Elizabeth. Poprzednie orzeczenie było wydane bez mojej wiedzy i bez informowania mnie przez Weronikę Rosati o rozpoczętym przez nią postępowaniu. Weronika we wniosku wskazała, że ojciec dziecka jest nieznany. Teraz czuję, jakbym odzyskał córkę, która znowu nosi moje nazwisko – Śmigielska. Jestem bardzo szczęśliwy i nie ukrywam wzruszenia - oświadczył Robert Śmigielski.

Jednak triumf lekarza nieco przybladł, gdy Weronika Rosati opublikowała oświadczenie od swojego prawnika. Czytamy w nim, że wniosek aktorki został odrzucony wyłącznie z przyczyn formalnych, a nie dlatego, że sąd dopatrzył się w nim czegoś niezgodnego z prawdą.

Amerykański sąd uznał, iż procedura wszczęta z wniosku o zmianę nazwiska córeczki Weroniki Rosati spotkała się z uchybieniami proceduralnymi dotyczącymi doręczenia pocztą korespondencji sądowej. W związku z tym sąd musiał oddalić wniosek. Nie oznacza to jednak, że odrzucenie wniosku nastąpiło w skutek jakiegokolwiek wprowadzenia sądu w błąd lub kłamstwa - czytamy w dokumencie.

Jednocześnie Weronika Rosati zaapelowała do mediów, by nie powielały - jak to określiła - zmanipulowanego oświadczenia jej byłego partnera. Przy okazji ujawniła, jak brzmi drugie imię małej Elizabeth.

Bardzo proszę media o niepowielanie zmanipulowanego, niezgodnego z prawdą oświadczenia Roberta Śmigielskiego, proszę przeczytać oświadczenie mojego amerykańskiego prawnika o sprawie o którą wystąpił RŚ. Ps. Pierwotnym imieniem i nazwiskiem mojej córki była jak widać Elizabeth Walentyna Rosati Śmigielska, a nie, jak twierdzi druga strona Elizabeth Weronika Śmigielska. Dziękuję dziennikarzom, którzy rzetelnie piszą o sprawie - kończy oświadczenie aktorka.

Weronika Rosati i Robert Śmigielski walczą w sądzie 

Weronika Rosati ma za sobą wyjątkowo trudny okres w życiu. Jej związek ze znanym warszawskim ortopedą Robertem Śmigielskim zakończył się jeszcze w czasie ciąży aktorki. Okazało się, że narzeczeni rozstali się w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Weronika Rosati zdradziła w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”, że przy Śmigielskim doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej. Ortopeda miał ją poniżać i zastraszać oraz uderzyć, gdy trzymała córkę na rękach.

Szokujące wyznania gwiazdy zbudziły sporo kontrowersji i podzieliły środowisko celebrytów. Wkrótce Rosati wytoczyła Śmigielskiemu proces. Wyjechała do Stanów Zjednoczonych i złożyła wniosek o zakaz zbliżana się mężczyzny do niej i córki Elizabeth. Śmigielski oficjalnie zaprzeczył oskarżeniom Rosati. Obecnie para toczy batalię o alimenty oraz nazwisko, jakie będzie nosiła półtoraroczna Elizabeth. Przebywając w USA aktorka zmieniła w dokumentach dziewczynki nazwisko Śmigielska na Rosati. Jej były partner oskarża ją, że zrobiła to niezgodnie z prawem. 

Zagłosuj

Czyje nazwisko powinna nosić Elizabeth?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw