Zamknij

Weronika Rosati wspomina zmarłego Kirka Douglasa. Gwiazda opowiedziała o ich spotkaniu

Sylwia Wamej
06.02.2020 13:25
Weronika Rosati
fot. Artur zawadzki/East News

Kirk Douglas nie żyje. Legendarny amerykański aktor zmarł w wieku 103 lat. Weronika Rosati pożegnała gwiazdora, zamieszczając pełny emocji wpis na Instagramie. Opowiedziała też, jak wyglądało ich spotkanie.

Kirk Douglas nie żyje. Pożegnała go Weronika Rosati

Kirk Douglas nie żyje. Legendarny aktor odszedł, mając 103 lata. Weronika Rosati, która spotkała się z aktorem, postanowiła pożegnać Kirka Douglasa na Instagramie. Poświęciła mu długi wpis. Rosati, która pasjonuje się starym kinem, bardzo emocjonalnie podeszła do śmierci Kirka Douglasa.

"Często dostaje pytanie : jaka była największa gwiazda, jaka zrobiła na mnie wrażenie, którą poznałam? Odpowiedź zawsze brzmi od lat tak samo : Kirk Douglas. instagramie!!! ja wiem, że to nie jest ktoś kogo możecie znać prace, życiorys, filmy, ale uwierzcie mi - to była ostatnia prawdziwa gwiazda kina złotego wieku Hollywood. jak  to się mówi " they don't make them like that anymore baby" - zaczyna swój wpis Weronika Rosati. Gwiazda zdradziła też, jak doszło do ich spotkania.

Weronika Rosati wspomina spotkanie z Kirkiem Douglasem

"Kirk Douglas- mój idol. Mój crush ( ktoś widział go w " piękny i zły"? Boski). Mój ukochany aktor. I moja ulubiona gwiazda ( poza Al Pacino i Jane Fonda) która poznałam. Był gościem festivalu TCM wiele lat temu- prezentował film, miał spotkanie z publicznością- cudem dostałam na to bilet. postanowiłam, że muszę jakoś go poznać, że to jedyna szansa- tak- jak totalna fanka.

Skończył spotkanie, schodzi ze sceny , idzie za kulisy. intuicja mi mówi gdzie mam iść, więc idę- idę ciemnym korytarzem na zapleczu. Nagle jak w filmie przede mna w świetle wyłania sie Kirk. Podchodze uśmiecham się i kładąc ręke na słynnej klacie "Spartacusowej" mówie : " musiałam Cie poznać i musiałam Cie dotknać"- odśmiechnał się, i z błyskiem w oczach mówi " ja też się, cieszę że Cie poznałem". moment, który dla mnie jest bezcenny, bo kocham kino, bo kocham to prawdziwe stare amerykańskie kino, które umarło... dziś zmarł Kirk Douglas. i wiecie co? Chce mi się płakać - z tęsknoty, nostalgii, z żalu, z bezsilności. Bo to jest koniec pewnej ery. Żegnaj Kirk, dziękujemy za wspaniałe filmy, za wspaniałe książki, dziękujemy za to, co zrobiłeś dla kolejnych pokoleń" - napisała gwiazda.

Kirk Douglas żył aż 103 lata. O śmierci aktora poinformował jej syn, Michael Douglas. "Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 103 lat opuścił nas dziś Kirk Douglas (...) Był legendą, aktorem złotego wieku kina" -napisał aktor.

Zagłosuj

Oglądałeś/łaś filmy z udziałem Kirka Douglasa?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW