Zamknij

Wiesław Gołas walczy o zdrowie. Znany polski aktor miał udar

17.02.2021 15:47
Wiesław Gołas
fot. Stach Antkowiak/REPORTER/East News

Wiesław Gołas zmaga się z problemami zdrowotnymi. Znany polski aktor, którego widzowie kojarzą z roli Tomka Czereśniaka w serialu "Czterej pancerni i pies", przeszedł udar. O stanie zdrowia 90-latka opowiedziała jego żona.

Wiesław Gołas to znany polski aktor, którego widzowie mogą kojarzyć z wielu ról w kultowych filmach i serialach. Jedną z najbardziej charakterystycznych jest postać Tomka Czereśniaka w serialu "Czterej pancerni i pies". Aktor pojawił się także w filmach "Kapitan Sowa na tropie", "Poszukiwany, poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia", "Hydrozagadka" czy "Brunet wieczorową porą". W październiku aktor świętował swoje 90. urodziny.

- Bardzo szybko mi minęło. Myślę sobie: "Jezus Maria, to już? To co? Już mam umierać?". Przez tyle lat wydarzyło się tak wiele rzeczy... Miałem 9 lat, gdy zaczęła się wojna. Więzienie, okupacja... Nie wierzę, że ja to wszystko przeżyłem! Moje życie było pełne dramatów, ale nie chcę być smutny. Nie wspominajmy już tych dni. Chciałbym, żeby ludzie byli weseli, żeby wokół było wesoło. Przesadzam, wiem... Ale bądźmy uśmiechnięci! Żeby było fajnie! Tego nam życzę - mówił z radością w rozmowie z "Super Expressem". Niestety okazuje się, że w ostatnich miesiącach jego zdrowie się pogorszyło.

Zobacz także:  Jacek Rozenek pokazał szokujące nagranie. Aktor po udarze uczył się chodzić [WIDEO]

Wiesław Gołas doznał udaru. Żona powiedziała, w jakim jest stanie

Maria Krawczyk-Gołas przekazała w rozmowie z "Super Expressem", że stan zdrowia jej męża uległ pogorszeniu. Wiesław Gołas niedługo po swoich 90. urodzinach przeszedł udar. Obecnie aktorem opiekuje się jego żona.

- Mąż miał udar, ciężko mu się mówi. Udar miał w październiku. Ale jest na chodzie. Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze - mówi pani Maria.

Wiesław Gołas od kilku lat walczy z problemami zdrowotnymi. Blisko 13 lat temu przeszedł zawał, od kilku lat ma także problemy z chodzeniem.

- Jestem raczej taki uziemiony... Mam kłopoty z nogami. Chodzenie jest mi zabronione. Wiek robi swoje. Miałem operacje żylaków i takie różne kombinacje. Nie jest to bolesne, ale za daleko nie mogę iść. Nie da się... - mówił w jednym z poprzednich wywiadów.

Życzymy dużo zdrowia!

Zobacz także:  Łukasz Nowicki stracił dziecko. Żona aktora opowiedziała o trudnych chwilach