Zamknij

Will Smith oszukał mieszkankę Lublina? Ta historia jest przestrogą

01.12.2020 17:18
Will Smith
fot. GeorgWenzel/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Will Smith oszukał mieszkankę Lublina? Ta historia brzmi zaskakująco, ale wydarzyła się naprawdę. Osoba podająca się za hollywoodzkiego aktora wyłudziła w ten sposób prawie 50 tysięcy złotych.

Will Smith to znany od lat hollywoodzki aktor. Od pewnego czasu w mediach huczy od plotek na temat kryzysu w jego małżeństwie. On i Jada Pinkett Smith mają trudniejsze chwile, więc być może aktor już teraz postanowił poszukać nowej miłości w sieci. Właśnie z tego założenia wyszła prawdopodobnie 35-letnia mieszkanka Lublina, która poznała na portalu matrymonialnym osobę, która za aktora się podawała.

Zobacz także: Powstaje nowa dramatyczna wersja słynnego „Bajera z Bel-Air”

Oszustwo na Willa Smitha

Oszuści są coraz bardziej pomysłowi i zrobią wiele, żeby zachęcić swoje ofiary by dobrowolnie oddały im swoje oszczędności. Znamy już wiele "działających" sztuczek, przed którymi regularnie przestrzega policja: "na wnuczka" czy "na policjanta", a teraz już nawet "na Willa Smitha".

Jak informuje Wp.pl, fałszywy gwiazdor zawrócił w głowie 35-latce i przekonywał, że chce z nią stworzyć związek. "Na komisariat w Lublinie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że straciła ok. 45 tys. złotych. Przyznała, że na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za "znanego amerykańskiego aktora", jak oficjalnie przekazał dziennikarzom Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie" - donosi serwis.

Co ciekawe, między kobietą a "aktorem" dojść miało nawet do wideorozmowy, podczas której ofiara oszusta w rozmówcy rozpoznała gwiazdora. Kluczowy okazał się moment, kiedy "Smith" oznajmił kobiecie, że chce się z nią podzielić majątkiem i w paczce prześle jej diamenty o wartości 6 milionów dolarów i dodatkowo 3 miliony w gotówce. Jednak ona musi za paczkę zapłacić cło - bagatela 12 tys. dolarów. 35-latka nie przeczuwała oszustwa i sumę uregulowała. Fałszywy aktor szybko zerwał z nią kontakt i słuch po nim zaginął.

Policja bada sprawę.

RadioZET.pl/WP.pl/AS