Zamknij

Will Young w żałobie. Nie żyje brat bliźniak zwycięzcy "Idola"

Patrycja Chudolińska
04.08.2020 15:25
Will Young
fot. Screen YouTube

Will Young to aktor i piosenkarz, który zdobył popularność po zwycięstwie w pierwszej edycji brytyjskiej wersji programu "Idol". Media obiegła właśnie tragiczna informacja o śmierci brata bliźniaka artysty - Ruperta.

Nie żyje brat bliźniak piosenkarza Willa Younga. Rupert Young zmarł w wieku 41 lat. Przyczyny śmierci brata znanego zwycięzcy brytyjskiego "Idola" nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. O nagłej śmierci poinformował rzecznik wokalisty w oficjalnym oświadczeniu. "Mogę potwierdzić, że niestety brat Willa zmarł. Pragniemy prosić o uszanowanie prywatności Willa i całej jego rodziny w tym trudnym i smutnym czasie" - przekazał.

Will i Rupert Young przyszli na świat 20 stycznia 1979 roku w Reading w Wielkiej Brytanii. Urodzili się w odstępie zaledwie 10 minut. Jak podają brytyjskie media, Rupert od kilku lat cierpiał na problemy ze zdrowiem psychicznym - zmagał się m.in. z depresją. Will Young jakiś czas temu również opowiadał o problemach brata bliźniaka. Przyznał, że Rupert walczy z uzależnieniem alkoholowym. "Bardzo ciężko jest mieć członka rodziny, który jest uzależniony" - powiedział piosenkarz w wywiadzie dla Daily Record w 2008 roku.

Zobacz także: Andy Cartwright nie żyje. Makabryczne szczegóły śmierci ukraińskiego rapera

Nie żyje Rupert Young, brat brytyjskiego wokalisty Willa Younga

Will Young w 2001 roku wziął udział w przesłuchaniach do pierwszej edycji programu "Pop Idol", czyli brytyjskiej wersji znanego także w Polsce "Idola". Już podczas pierwszej występu zachwycił jurorów swoich wykonaniem utworu "Blame It on the Boogie". Ostatecznie dotarł do finału programu, który zwyciężył w lutym 2002 roku. Otrzymał 53,1 proc. głosów widzów, pokonując tym samym Garetha Gatesa.

Will Young wydał 6 albumów studyjnych i wspinał się po listach przebojów. W tym czasie jego brat Rupert zmagał się z problemami psychicznymi. Podczas wywiadu w 2008 roku zdradził, że oglądał występ brata w porannej telewizji po tym, jak spędził noc na samookaleczeniu i upijaniu się.

- Wydawało mi się dziwne, że dwie osoby genetycznie takie same mogą zachowywać się na tak różne sposoby. Zdałem sobie sprawę, że coś poszło nie tak. Ale nie wiedziałem co, ani dlaczego, inni też tego nie wiedzieli - przyznał Rupert Young.

Internauci w mediach społecznościowych składają kondolencje Willowi Young i jego bliskim.