Zamknij

William i Kate uczcili księcia Filipa. Mąż Elżbiety II skończyłby 100 lat [FOTO]

10.06.2021 21:07
Księżna Kate i książę William
fot. ITV/Ferrari Press/East News

10 czerwca książę Filip obchodziłby setne urodziny. Pamięć męża królowej Elżbiety II uczcili między innymi książę William i księżna Kate. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielili się wzruszającymi zdjęciami. 

Brytyjska rodzina królewska to najpopularniejsza monarchia na świecie, która posiada oddanych fanów nie tylko wśród Brytyjczyków. Na całym świecie wielbiciele monarchii z zainteresowaniem śledzą losy królowej Elżbiety II i jej otoczenia. Nie jest tajemnicą, że dwór zmaga się z ogromnymi problemami wizerunkowymi. Meghan Markle i książę Harry nie tylko opuścili rodzinę, ale także w ostrych słowach wypowiedzieli się na temat życia na dworze. Padły mocne komentarze, Meghan miała zostać doprowadzona do myśli samobójczych, a Harry korzystać z terapii.

Ogromna tragedia wydarzyła się 9 kwietnia 2021 roku, kiedy zmarł Filip, mąż królowej. Książę małżonek trwał u boku ukochanej przez 74 lata, jego odejście było ogromnym ciosem dla Elżbiety II, całego dworu oraz poddanych. Monarcha dożył sędziwego wieku, 10 czerwca świętowałby swoje setne urodziny. Nic dziwnego, że bliscy postanowili uczcić tę wyjątkową datę. Za pośrednictwem mediów społecznościowych księżna Kate i książę William podzielili się wzruszającymi zdjęciami.

ZOBACZ TAKŻE:  Rodzina królewska pożegnała księcia Filipa. Mąż Elżbiety II spoczął w Windsorze

Kate i William uczcili pamięć księcia Filipa. Mąż Elżbiety II obchodziłby setne urodzimy

Na profilu Kate i Williama na Instagramie pojawiły się nowe zdjęcia nawiązujące do setnej rocznicy urodzin, którą obchodziłby książę Filip. Możemy na nich oglądać królową Elżbietę II doglądającą róż nazwanych imieniem zmarłego męża.

- Wspominamy Jego Królewską Wysokość Księcia Edynburga, w dniu jego 100. urodzin. W zeszłym tygodniu królowa otrzymała różę księcia Edynburga, której patronką jest Jej Wysokość. Nazwana ku pamięci księcia róża została zasadzona w ogrodzie na wschodnim tarasie zamku Windsor - czytamy w poście.

Brytyjska rodzina królewska postanowiła wykorzystać tę smutną okazję dla dobra innych. Każdy chętny może kupić identyczne kwiaty, przekazując jednocześnie darowiznę na fundację wspierające osoby potrzebujące na całym świecie.