Zamknij

Witold Sadowy jest gejem. Najstarszy polski aktor dokonał coming outu

Sylwia Wamej
18.03.2020 10:05
Witold Sadowy
fot. Agnieszka Śnieżko/ East News

Witold Sadowy na początku stycznia świętował setne urodziny. Najstarszy polski aktor w rozmowie z TVP Kultura zdobył się na odważne wyznanie. "Jestem gejem" - przyznał Sadowy.

Witold Sadowy dokonał coming outu. 100-letni aktor wyznał, że jest gejem

Witold Sadowy na początku stycznia skończył 100 lat. Sadowy nie tylko jest najstarszym żyjącym polskim aktorem, ale i również recenzentem teatralnym. TVP Kultura pokazała niedawno reportaż poświęcony Witoldowi Sadowemu. Aktor w rozmowie z dziennikarką powiedział m.in. że jest gejem. To jego pierwsze publiczne wyznanie.

"Nie ożeniłem się, nie miałem dzieci i właściwie żałuję. Urodziłem się inny. Jestem gejem" - powiedział Witold Sadowy w rozmowie z TVP Kultura. Na profilu Repliki, społeczno-kulturalnego miesięcznika LGBT pojawiła się pochwała dla Witolda Sadowego. "Coming out w wieku 100 lat. Zrobił właśnie aktor i publicysta Witold Sadowy" - czytamy.

Witold Sadowy
fot. Agnieszka Śnieżko/ East News

Witold Sadowy wciąż jest aktywny zawodowo. Jest felietonistą w polskich pismach

Witold Sadowy urodził się 7 stycznia 1920 roku w Warszawie. To aktor teatralny, ale również felietonista teatralny, który publikował w m.in. "Życiu Warszawy", "Expressie Wieczornym",  oraz "Słowie". Mimo zaawansowanego wieku Witold Sadowy wciąż jest aktywny zawodowo. 100-latek jest felietonistą "Życia na gorąco" i "Gazety Wyborczej". Sadowy jest również autorem kilku książek.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZet.pl/Fakt.pl/SW