Zamknij

Witold Sadowy opowiedział o miłości: "Miałem całe życie swego Janka"

Sylwia Wamej
15.04.2020 13:23
Witold Sadowy
fot. Agnieszka Snieżko/East News

Witold Sadowy jest najstarszym polskim aktorem, który niedawno dokonał coming outu. W wieku 100 lat wyznał, że jest gejem. Teraz w rozmowie z magazynem "Viva!" opowiedział o swojej wielkiej miłości.

Witold Sadowy opowiedział o swojej miłości

Witold Sadowy jest najstarszym polskim aktorem i pisarzem. 100-latek dokonał niedawno coming outu i wyznał, że jest homoseksualistą. Teraz w rozmowie z "Vivą!" Witold Sadowy zdradził, kim był jego ukochany - Janek. Opowiedział o nim przy okazji pytania o współpracę z reżyserem - Leonem Schillerem.

" [Schiller — przyp. red.] nazywał mnie Wsadowym, bo byłem gejem, ale wtedy o homoseksualizmie się nie mówiło tak jak teraz. Zresztą, co ludzie o tym wiedzą? Czasem wystarczy przytulenie. Ja się nie puszczałem, miałem całe życie swego Janka i byłem z nim szczęśliwy. Kochaliśmy się. Janek był inżynierem i jednym z dyrektorów dużej firmy. Znał języki, jeździł za granicę. Kiedy był stary i schorowany, opiekowałem się nim do końca" - powiedział aktor w rozmowie z magazynem "Viva!".

"Nie ożeniłem się, urodziłem się inny. Jestem gejem, dziś łatwiej to wyznać niż kiedyś" - powiedział Witold Sadowy.

Witold Sadowy
fot. Artur Hojny/ East News

Witold Sadowy. Kim jest?

Witold Sadowy o swojej orientacji pierwszy raz powiedział w programie TVP, zrealizowanego z okazji setnych urodzin aktora. Witold Sadowy urodził się 7 stycznia 1920 roku w Warszawie. Jest aktorem, kronikarzem oraz dziennikarzem. Witold Sadowy cały czas jest aktywny zawodowo jako pisarz i krytyk teatralny.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia z życia gwiazd?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/SW