Zamknij

Aktor "Plebanii" opisał awanturę o maseczkę w osiedlowym. "Dzień w coraz bardziej chamskim kraju"

05.08.2020 13:37
Aktor "Plebanii" opisał awanturę o maseczkę w osiedlowym. "Dzień w coraz bardziej chamskim kraju"
fot. VIPHOTO/East News

Włodzimierz Matuszak, znany m.in. z roli proboszcza w serialu "Plebania", był świadkiem awantury o maseczkę w osiedlowym. Aktor opisał sytuację w sieci i gorzko podsumował całe zdarzenie.

Włodzimierz Matuszak to znany aktor teatralny, serialowy i telewizyjny. Szerszej widowni znany jest z roli proboszcza w serialu "Plebania". Prywatnie jednak mu z tym raczej nie po drodze. Od dawna deklaruje swoje całkiem odmienne poglądy i krytykuje obecny obóz władzy. Teraz aktor podzielił się z internautami gorzką refleksją, związaną z sytuacją, jakiej był świadkiem. Chodzi o noszenie maseczek.

Temat noszenia maseczek w pandemii budzi wiele kontrowersji. Ostatnio sam prezydent Duda "zachęcał" do ich noszenia, choć zauważał, że nie każdy może i lubi. W taki właśnie sposób w pandemii istnieje ciche przyzwolenie na to, by maseczek nie nosić. Temat podjął Włodzimierz Matuszak.

Aktor "Plebanii": "Dzień w coraz bardziej chamskim kraju"

"Zapiski codzienne. Wczoraj. Mały osiedlowy sklep. 5 osób w kolejce do kasy. Na twarzach maseczki. Dochodzi szósta osoba. W ręku butelka piwa. Maski brak, za to promili we krwi sporo. - Co to ku..a, tylko jedna kasa? - wrzeszczy nam za plecami. - Proszę założyć maskę - to jeden z klientów. Odpowiedź: Zdrowy jestem ku..a, a ty co, boisz się? Sytuacja napięta… Personel sklepu nie reaguje. Klient: Dzwonię po policję. Odpowiedź: Pier…ę ciebie i twoją policję. Wykorzystując otwarcie drugiej kasy, osobnik bez maski płaci za piwo i chwiejnym krokiem wychodzi ze sklepu. Ot, taki zwykły dzień w coraz bardziej chamskim kraju" - pisze.

Pod jego postem pojawiło się wiele wpisów, w których internauci dzielą się swoimi podobnymi historiami.

RadioZET.pl/AS