Zamknij

„Wódka Suflera" wchodzi na rynek

Redakcja
27.04.2017 15:08
„Wódka Suflera" wchodzi na rynek
fot. muzycznealkohole.pl

Romuald Lipko postanowił wykorzystać popularność nieistniejącego już zespołu Budka Suflera do maksimum. Na rynku pojawiają się napoje alkoholowe, których nazwy pochodzą od tytułów piosenek grupy.

Przypomnijmy, że pod koniec 2014 roku po 40 latach działalność zakończył oficjalnie zespół Budka Suflera, gdzie Romuald Lipko był głównym kompozytorem. To jemu zawdzięczamy takie piosenki jak „Jolka, Jolka pamiętasz", „Takie tango" czy „Bal wszystkich świętych".

Po zakończeniu działalności Budki Suflera Lipko powołał do życia Romuald Lipko Band, który jednak popularnością nie udało się przebić macierzystego zespołu kompozytora. Dlatego ten postanowił rozpocząć jeszcze inny – niemuzyczny projekt. 

W listopadzie zeszłego roku Lipko zarejestrował spółkę o nazwie Muzyczne Alkohole, a następnie od kolegów z Budki Suflera wykupił część praw autorskich do nazw ich piosenek.

W sklepach można dostać już więc wódkę „Jolka, Jolka pamiętasz". 

W ten sposób na rynku pojawiła się wódka o nazwie "Jolka, Jolka pamiętasz". W planach są następne mocne trunki nazwane od tytułów przebojów zespołu – „Za ostatni grosz", „Bal wszystkich świętych" oraz „Wódka Suflera". Jak informuje press.pl, na półce rywalizuje ona z markami premium, bo kosztuje ok. 45–50 zł za butelkę 0,7 litra. W opakowaniu pamiątkowym cena wzrasta do nawet 100 zł.

RadioZET.pl/SI/press.pl/se.pl