Zamknij

Wojciech Modest Amaro pokazał syna w telewizji. "Imię pochodzi od archanioła"

Judyta Wanicka
08.10.2019 13:37
Wojciech Modest Amaro
fot. VIPHOTO/East News

Wojciech Modest Amaro pochwalił się synem w "Dzień Dobry TVN". Znany kucharz zaprosił kamerę do swojego domu i oficjalnie przedstawił swojego kilkumiesięcznego synka. Chłopczyk otrzymał oryginalne imiona Gabriel Charbel.

Wojciech Modest Amaro pokazał syna w "Dzień Dobry TVN"

W poniedziałek reporterka "Dzień Dobry TVN" odwiedziła w domu znanego kucharza i restauratora Wojciecha Modesta Amaro. Były szef programu "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" po raz pierwszy pokazał przed kamerami syna. Gabriel Charbel przyszedł na świat w lipcu 2019 roku. Jest to drugie dziecko Wojciech Modest Amaro i jego żony Agnieszki. Para wychowuje również syna Nicolasa oraz Karolinę i Zuzannę – córki Agnieszki z poprzedniego związku. Restaurator opowiedział, jak radzi sobie w roli ojca.

Mam teraz trzy etaty. Z Nicolasem jeżdżę do szkoły, więc 6:30 budzik. Przewijamy na zmianę, kto ma bliżej. Jest wręcz walka o to, kto będzie przewijał. Jestem teraz kąpielowy master. Do perfekcji znam temperaturę. W końcu kucharz ma do czynienia z wysokimi temperaturami. Czytnik jest w ręce - opowiadał Katarzynie Olubińskiej.

Agnieszka Amaro wyznała, że poród Gabriela nie należał do najłatwiejszych. Podobnie jak w przypadku poprzednich ciąż, pojawiło się wiele obaw.

Moje wszystkie trzy porody były dość trudne. To była walka o życie, więc obawy się pojawiał.Ale kilka lat temu nasze życie się przewartościowało i tym razem podchodziliśmy do wszystkiego z większym spokojem - wyznała żona Wojciecha Amaro. Dziecko uczy pokory. To są momenty, gdzie nie ma już, że tylko ja i ja - dodała.

Jak ma na imię syn Wojciecha Amaro?

W wywiadzie padło pytanie o imię syna Wojciecha Modesta Amaro. Okazuje się, że chłopiec nieprzypadkowo został Gabrielem. Jak podkreślili dumni rodzice, inspiracja przyszła prosto z niebios.

Imię pochodzi od archanioła Gabriela. Pojawiło się od razu. To imię było w sercu, więc nie było wątpliwości, że będzie Gabriel. To imię zwiastujące dobrą nowinę - wyjaśnili Amaro. 

Drugie imię chłopca również ma konotacje religijne. Charbel, czy też Szarbel, to znany w Kościele Katolickim święty, mnich i pustelnik żyjący w XIX w. w Libanie. Jego grób po dziś dzień jest celem licznych pielgrzymek. Wybór takiego imienia raczej nie dziwi w przypadku Wojciecha Modesta Amaro. Kilka lat temu szef kuchni nawrócił się na nauki Chrystusa. Zwrot ku wierze sprawił, że Wojciech i Agnieszka Amaro zdecydowali się po sześciu latach odnowić przysięgę małżeńską.

RadioZET.pl/jw