Zamknij

Woody Allen uwiódł 16-latkę? Christina Engelhardt w szokującym wyznaniu: "Gra w szachy i seks"

22.02.2021 15:11
Woody Allen
fot. AP/Associated Press/East News

Christina Engelhardt, amerykańska aktorka, utrzymuje, że miała romans z Woodym Allenem. Reżyser miał umawiać się z nią na seks, gdy ta miała zaledwie 16 lat. Czy to początek skandalu, który zrujnuje karierę kultowego twórcy?

Woody Allen to jeden z największych reżyserów w historii kina, niezmiennie doceniany przez krytyków i uwielbiany przez widzów, wielu fanów uważa go za geniusza. Ciężko zaprzeczyć, że Amerykanin ma na swoim koncie ogromną liczbę obrazów, które przeszły do historii kinematografii. Dosyć powiedzieć, że Allen czterokrotnie odbierał statuetkę Oscara, trzykrotnie za najlepszy scenariusz oryginalny, raz otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera za "Annie Hall". Hity takie jak "O północy w Paryżu", "Vicky Cristina Barcelona" czy "Wszystko gra" to tylko niewielki wycinek imponującej twórczości reżysera.

W ostatnich latach o Allenie jest bardzo głośno nie tylko ze względu na jego reżyserski talent. Kultowy reżyser wzbudza wiele kontrowersji, dużo mówiło się między innymi o jego głośnych i kontrowersyjnych romansach. Nie brakuje informacji o tym, że Woody gustował w młodych kobietach, zdaniem wielu osób zbyt młodych. W serwisie HBO pojawił się dokument "Allen v. Farrow". Producenci sugerują, że twórca miał kontakty z nieletnimi dziewczętami. Sam reżyser kategorycznie zaprzecza oskarżeniom padającym w filmie, tymczasem Christina Engelhardt, amerykańska aktorka, opowiedziała o seksualnej relacji z Allenem. Miała sypiać z gwiazdorem, mając zaledwie 16 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Kate Winslet żałuje, że grała w filmach Allena i Polańskiego. "Co ja do cholery robiłam?"

Woody Allen sypiał z 16-latką. Christina Engelhardt o romansie z reżyserem

Christina Engelhardt miała poznać Woody'ego Allena w 1976 roku, gdy miała zaledwie 16 lat. Przez osiem lat miała pozostawać z nim w intymnej relacji, także wtedy, gdy reżyser spotykał się z Mią Farrow.

- Dla mnie to było ekscytujące. Myślałam, że troszczył się o mój umysł i ciało. Ale on nigdy nie zabrał mnie na kolację ani na randkę. Ani razu nie zostałam na noc. To zawsze trwało tylko kilka godzin. Kieliszek wina, pogawędka, gra w szachy i seks. Potem mnie żegnał i mówił, że jak będę następnym razem w mieście, to mam się odezwać (...) Byłyśmy jego dwiema ulubionymi dziewczynami, a on był już wtedy znanym reżyserem. Myślę, że Mia też była pod jego wpływem - wspominała aktorka.

Co więcej, Christina Engelhardt uważa, że jej romans z Allenem stał się inspiracją dla reżysera. W filmie "Śpioch" pokazał relację dojrzałego mężczyzny z nastolatką.

- Robiliśmy różne rzeczy z Woodym, a później widziałam coś podobnego w jego filmach - oceniła.

Romans Allena i Engelhardt miał zakończyć się w 1983 roku. Po latach jednak relacja aktorki może dolać oliwy do ognia po emisji kontrowersyjnego dokumentu. Kolejną odsłonę produkcji mamy zobaczyć w poniedziałek 1 marca w HBO GO.