Zamknij

Wybory w USA: Melania Trump zaliczyła wpadkę. Rzeczniczka próbuje ją tłumaczyć [FOTO]

04.11.2020 16:36
Melania Trump
fot. ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP/East News

W USA odbyły się wybory prezydenckie. Melania Trump zjawiła się bez maseczki. Dlaczego pierwsza dama USA nie zakryła przepisowo ust i nosa? 

W Stanach Zjednoczonych odbyły się wybory prezydenckie 2020. W rywalizacji o najwyższy urząd w państwie walczą dotychczasowy prezydent Donald TrumpJoe Biden. Głosowanie w USA relacjonowały media z całego świata. Naturalnie języczkiem u wagi była para prezydencka, a szczególnie Melania Trump, która zjawiła się na wyborach bez maseczki. W sieci rozpętała się burza. Wielu internautów zarzuciło pierwszej damie USA łamanie zasad bezpieczeństwa i dawanie fatalnego przykładu społeczeństwu. Głos w sprawie zabrała rzeczniczka Melanii Stephanie Grisham. 

Melania Trump i Donald Trump mają kryzys w małżeństwie? To nagranie mówi samo za siebie [WIDEO]

Melania Trump bez maseczki na wyborach prezydenckich 

Żona prezydenta Trumpa przyjechała na głosowanie do Morton and Barbara Mandel Recreation Centre w Palm Beach. Tym razem nie towarzyszył jej mąż, lecz asystentka. Pierwsza dama jak zwykle zwracała uwagę elegancką stylizacją - klasyczną sukienką Gucci, do której dobrała cieliste szpilki. Ale w oczy rzucał się przede wszystkim brak osłony ust i nosa. Melania Trump jako jedyna nie miała maseczki ochronnej.

Zachowanie żony Donalda Trumpa natychmiast zostało skomentowane w sieci. Mnóstwo osób wyrażało oburzenie, że prezydentowa ma za nic niebezpieczeństwo związane z koronawirusem i łamie przepisy. Z kolei jej otoczenie posądzono o stosowanie podwójnych standardów. 

Krytyczne komentarze postanowiła poskromić rzeczniczka Melanii Trump, Stephanie Grisham, która wyjaśniła, że wszystkie obecne osoby przeszły testy na koronawirusa i są zdrowe. U Melanii Trump również wynik był negatywny, dlatego pierwsza dama zdecydowała się zrezygnować z maseczki. 

Kinga Duda przerwała milczenie ws. aborcji. Gwiazdy komentują słowa córki prezydenta

melania trumpo 22
fot. FR171669 AP/Associated Press/East News
EN_01452465_2241
fot. JOE RAEDLE/Getty AFP/East News
EN_01446596_5959
fot. MANDEL NGAN/AFP/East News