Zamknij

Wzruszający gest 9-latki: oddała pieniądze i prezenty z komunii na szczytny cel

Redakcja
19.07.2018 14:21
pierwsza komunia
fot. Pixabay

9-letnia Zuzia swoim wzruszającym gestem poruszyła wiele serc. Dziewczynka przekazała swoje oszczędności i prezenty z komunii, żeby pomóc nieznanemu 3-letniemu chłopcu.

Michelle Williams: problemy psychiczne gwiazdy Destiny’s Child

Michelle Williams opublikowała ostatnio oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym otwarcie przyznała się do swoich problemów psychicznych.

Była członkini Destiny’s Child potwierdziła, że dobrowolnie zgłosiła się na oddział szpitala psychiatrycznego, gdzie przeszła leczenie. Kilka miesięcy temu artystka publicznie wyznała, że w trakcie występów z zespołem zmagała się z depresją, a nawet myślami samobójczymi.

— Ostatnio wysłuchałam tej samej rady, którą przekazywałam tysiącom ludzi z całego świata i zwróciłam się o pomoc do świetnego zespołu profesjonalistów — napisała Michelle Williams i dodała: Dzisiaj dumna, szczęśliwa i zdrowa staję przed Wami jako osoba, która nadal będzie dawała przykład, niestrudzenie opowiadając się za tymi, którzy potrzebują pomocy. Jeśli zmienisz swój umysł, możesz zmienić swoje życie.

Warto też dodać, że od wielu lat piosenkarka angażuje się w pomoc osobom z podobnymi problemami.

Michelle Williams należała do Destiny’s Child od 2000 roku. Wspólnie z Beyoncé i Kelly Rowland nagrała trzy studyjne albumy, które rozeszły się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie. Artystkę możemy usłyszeć w przebojach „Survivor”, „Bootylicious” czy „Lose My Breath”. Williams próbowała swoich sił jako solistka. Wydała dotąd cztery płyty, ale żadna z nich nie osiągnęła sukcesu komercyjnego.

Kiedy Zuzia z Kmiecina koło Nowego Dworu Gdańskiego zobaczyła apel rodziców 3-letniego Ignasia, nawet przez chwilę nie wahała się, co zrobić ze swoimi oszczędnościami i prezentami z komunii. Rodzice chłopca zbierali środki na operację dla swojego synka, który ma wrodzoną wadę serca. Maluch przeszedł już w Polsce kilka operacji, ale niestety jego stan się nie poprawił. Teraz jego bliscy szukają pomocy gdzie indziej. Szansę na normalne życie daje ich synkowi operacja we Włoszech. Jednak zabieg ten kosztuje aż 200 tysięcy złotych. Rodzice nie ustają w trudach zbierania wymaganych środków. Choć Zuzia nigdy Ignasia nie widziała, bardzo chciała mu pomóc.

Jak informuje „Fakt”, dziewczynka wie, że jej tata również choruje na serce, dlatego zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest w takiej sytuacji pomoc.

9-latka zdecydowała, że odda rodzicom Ignasia wszystkie oszczędności, które dostała na niedawną pierwszą komunię. Te 400 złotych to część środków, bo oprócz tego dziewczynka wystawiła na licytację dwie pary swoich kolczyków. Jak podkreśla mama Zuzi, dziewczynka bardzo lubi pomagać innym – jest nawet wolontariuszką w schronisku dla zwierząt.

Ten piękny gest dziewczynki zasługuje na pochwałę. To niezwykle budujące – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wiele dzieci (i ich rodziców) w prezentach komunijnych widzi prawdziwe trofea.

RadioZET/FAkt/SA