Zamknij

Hollywoodzka aktorka polskiego pochodzenia żałuje, że pozbyła się polskiego nazwiska

28.07.2020 19:51
Yvonne Strahovski
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Yvonne Strahovski to hollywoodzka aktorka polskiego pochodzenia, którą znamy m.in. z seriali "Dexter" oraz "Chuck", a także filmów "Predator" i "Ja, Frankenstein". W jednym z niedawnych wywiadów gwiazda przyznała, że żałuje, że pozbyła się polskiego nazwiska.

Yvonne Strahovski, a dawniej Yvonne Strzechowski, to aktorka, która wystąpiła w wielu znanych serialach i filmach. Teraz gwiazda wraca na ekrany w nowej produkcji Netflixa - "Bezpaństwowcy". Przy okazji promocji serialu udzieliła wywiadu, w którym została zapytana o swoje polskie pochodzenie. Aktorka jest córką Bożeny i Piotra Strzechowskich, którzy z Tomaszowa Mazowieckiego wyemigrowali do Australii.

Yvonne Strahovski zrezygnowała z polskiego nazwiska dla kariery

Yvonne, którą znamy m.in. z seriali "Dexter" i "Chuck", a także filmów "Predator" i "Ja, Frankenstein", swoich sił w branży filmowej próbuje od ponad 15 lat. Debiutowała w 2004 roku - jeszcze z polskim nazwiskiem. Wkrótce jej agent doradził jej, by - śladem wielu innych gwiazd - nazwisko zmieniła na takie, które będzie łatwiejsze do wymówienia. Jak przyznała, zmiana nazwiska była wtedy po prostu częścią kultury Hollywood. Teraz żałuje tej decyzji.

Netflix: nowości na sierpień 2020. Lista premier filmów i seriali. Co będzie można zobaczyć?

"To była dla mnie bardzo poważna decyzja" - wyznała. "Gdyby to działo się teraz, pewnie bym się nie zgodziła. Zgaduję, że to było wtedy częścią kultury. Stare Hollywood zawsze próbowało anglicyzować nazwiska, aby były łatwiejsze do wymówienia. Moje oczywiście do łatwych nie należy" - cytuje Pudelek.

Co ciekawe, aktorka w wizji jej agenta miała całkowicie zmienić swoje imię i nazwisko, ale na to nie przystała. Zmiana nazwiska była kompromisem pomiędzy nią a agentem. Dodała też, że teraz by na to się nie zdecydowała. Jak stwierdziła, nazwisko Arnolda Shwarzeneggera też nie jest łatwe do wymówienia, a jednak całe Hollywood potrafi sobie z nim poradzić. Niestety, teraz, kiedy zaistniała już jako Strahowski, powrót do dawnego nazwiska z pewnością nie byłby dobrym posunięciem zawodowym. Na szczęście gwiazda nie zrezygnowała z korzeni i płynnie mówi po polsku.

RadioZET.pl/Pudelek/AS