Zamknij

Żałoba w rodzinie królewskiej. Zmarła osoba bardzo bliska Elżbiecie II

07.12.2021 15:33
królowa Elżbieta II
fot. Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II w żałobie. Zmarła osoba z jej bardzo bliskiego otoczenia. Kobieta od wielu lat zajmowała się brytyjską królową, dbając o jej wygląd. Jednak to nie była jedyna jej funkcja.

Królowa Elżbieta II jest pogrążona w smutku. W wieku 101 lat zmarła osoba, która służyła jej przez blisko 70 lat. Ann Fortune FitzRoy była księżną Grafton i dworzanką, która na dworze brytyjskim została mistrzynią szat, a wcześniej była jej główną garderobianą. Każdego dnia jej obowiązkiem było dbanie o wygląd monarchini. "Mistress of the Robes" zajmowała się także wszelkimi kreacjami Elżbiety. To dzięki niej brytyjska królowa zawsze wyglądała tak wytwornie, a jej stroje były synonimem klasycznego szyku i elegancji.

Zobacz także:  Królowa Elżbieta wyprosiła Baracka Obamę z przyjęcia. Co się stało?

Elżbieta II w żałobie. Zmarła jej powierniczka

Ann Fortune FitzRoy służyła Elżbiecie II przez blisko 70 lat. Funkcję garderobianej objęła w 1967 roku, ale panie znały się dużo wcześniej i były ze sobą bardzo zżyte. Nic dziwnego, że FitzRoy stała się dla królowej powierniczką, która znała wiele jej sekretów. Kobieta zmarła 3 grudnia. W 1980 roku została uhonorowana prestiżowym Wielkim Krzyżem Królewskiego Orderu Wiktoriańskiego - nagrodą przyznaną osobiście przez królową za zasługi dla władcy. Jednak najdobitniej silną więź z królową podkreśla fakt, że już w 1954 roku Elżbieta została matką chrzestną jej drugiej córki.

FitzRoy uczestniczyła w wielu wyjazdach zagranicznych królowej Elżbiety i była jedną z ważniejszych osób w otoczeniu monarchini.