Zamknij

Zapadł wyrok w sprawie Dody. Czy wygrała z byłym partnerem?

Redakcja
06.11.2018 11:30
Zapadł wyrok w sprawie Dody. Czy wygrała z byłym partnerem?
fot. Piotr Matusewicz/East News

W poniedziałek, 5 listopada zapadł wyrok w sprawie przeciwko Dodzie. Jej były partner, Emil Haidar, oskarżał piosenkarkę o podsłuchiwanie oraz szantaż. Czy artystka wygrała z niedoszłym narzeczonym, czy została skazana?

Doda od kwietnia 2018 roku jest szczęśliwą żoną producenta filmowego Emila Stępnia. Para wzięła sekretny ślub w słonecznej Hiszpanii. Piosenkarka nie ukrywała w wywiadach, że pierwszy raz czuje się naprawdę kochana i w pełni doceniana. Wciąż jednak ciągnie się za nią były związek. Doda od 2014 roku spotykała się z pochodzącym z Syrii biznesmenem Emilem Haidarem. Para zaręczyła się w 2015 roku, jednak ich związek zakończył się burzliwie i w atmosferze skandalu. Powodem miały być problemy Haidara z alkoholem. Byli partnerzy walczyli w sądzie między innymi o prezenty, jakie Emil podarował Dodzie. W listopadzie 2017 roku Doda została zatrzymana przez policję i usłyszała zarzuty podsłuchiwania oraz szantażowania byłego partnera. W poniedziałek, 5 listopada zapadł wyrok w jej sprawie.

Doda
fot. TRICOLORS/East News

Czy Doda została skazana?

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uznał, że Doda nie zostanie skazana za podsłuchiwanie Emila Haidara. Według doniesień „Super Expressu” dyktafon, który miała wykorzystywać piosenkarka, miał nagrać wypowiedź osoby trzeciej. Jednocześnie uznano Dodę winną przestępstwa wymuszania, czyli szantażu. Artystka została zobowiązana do zapłaty grzywny w wysokości 12 tysięcy złotych. Sama zainteresowana zapowiedziała, że będzie składać apelację, bo wyrok nie jest prawomocny. Według niej nie można uznać za „zmuszanie do określonego zachowania” nakłaniania do podjęcia terapii odwykowej oraz poinformowania o tym fakcie rodziców Haidara. Jej zdaniem walki o dobro partnera i jego bliskich nie można uznać za szantaż.

ZOBACZ TAKŻE: Doda wyprodukuje film o prostytutkach?

RadioZET.pl/se.pl/MF