Zamknij

Zapendowska surowo o Brzozowskim: "Od początku miał zerowe szanse. To artysta przezroczysty"

21.05.2021 21:51
Rafał Brzozowski
fot. SplashNews.com/East News

Elżbieta Zapendowska skrytykowała występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji. Była jurorka "Must Be The Music" nie zostawiła na piosenkarzy suchej nitki. Jej zdaniem nasz reprezentant od początku nie miał szans na przebicie. 

Elżbieta Zapendowska dała się poznać jako wymagająca jurorka w programach "Idol" i "Must Be The Music". W branży uchodzi za jedną najlepszych ekspertek od emisji głosu. Z jej doświadczenia od lat korzystają czołowe polskie gwiazdy. Zapendowska często powtarza, że choć wzrok ma słaby, to jej słuchu nie da się oszukać. Rzadko myliła się także co przyszłości niektórych wokalistów, albo  wróżąc im sukces na scenie, albo przeciwnie - nie odkrywając w nich większego potencjału. 

Elżbieta Zapendowska skrytykowała występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji

Była jurorka "Must Be The Music" została poproszona o skomentowanie popisu Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021 w Rotterdamie. Niestety reprezentant Polski nie zdołał przekonać piosenką "The Ride" europejską publiczność i nie zakwalifikował się do finału. W przeciwieństwie do Jacka Kurskiego, który uznał występ gwiazdora TVP za jednej z najlepszych na imprezie, Elżbieta Zapendowska nie zostawia na wokaliście suchej nitki. Jej zdaniem "The Ride" było słabą piosenką, a Rafał Brzozowski nie popisał się charyzmą. 

Od początku miał zerowe szanse. To jest artysta przezroczysty. On jest niezauważalny. Śpiewa ładniuchno, ale nikt tego nie zapamiętuje. Bywa, że przezroczysty artysta dostanie dobrą piosenkę i jest się w stanie przebić. Ale akurat ta piosenka - "The Ride" - nie dawała mu żadnych szans - oceniła w rozmowie z WP. 

To, czy on by to zaśpiewał troszkę lepiej, czy troszkę gorzej, nie miało znaczenia, bo jego piosenka była żadna, ona przechodziła obok. Ta kompozycja jest taka, jak sam cukiereczek - dobra jako muzyka w tle. To nie miało prawa się obronić. Wykonawca musi nas obchodzić na scenie. Są wykonawcy tak fascynujący, że my ich obserwujemy, nie możemy oderwać wzroku. Tu tego oczywiście nie było [...] Utwór Brzozowskiego był po prostu nijaki - powiedziała. 

Zgadzacie się z Elżbietą Zapendowską? 

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski zmiażdżony przez internautów. "Polsko, przykro mi"