Zamknij

Zaskakujące rozwiązanie tejemnicy gigantycznego napisu, który pojawił się na polu

Redakcja
10.11.2017 15:25
tajemnicze napisany na polu
fot. Twitter

Kilka dni temu brytyjskie media rozpisywały się o tajemniczym wielkim napisie, który pojawił się na jednym z pól w angielskim hrabstwie Oxforshire. Zagadka została wyjaśniona, a jej rozwiązanie zaskakuje.

Skąd biorą się na polach zbóż tajemnicze kręgi? Ta zagadka do tej pory nie została wyjaśniona, jednak znaleziono odpowiedź na pytanie o tajemnicze wielkie napisy na polach w Wielkiej Brytanii. Na ziemi farmera Murraya Grahama pojawił się napis z imieniem i krzyżykiem: "Suex". Napis ten zauważyła załoga policyjnego helikoptera, który przelatywał nad okolicą. Funkcjonariusze wykonali fotkę a następnie opublikowali ją w sieci. Zdjęcie zaczęło rozprzestrzeniać się w sieci i setki internautów próbowały dowiedzieć się, kim jest tajemnicza Sue. Niektórzy doszukiwali się nawet najbardziej nietypowych wyjaśnień z UFO włącznie.

Jak się okazało, policjanci zepsuli pomysł Grahama, który chciał w ten sposób po prostu zrobić niespodziankę swojej żonie. Ich syn jest pilotem helikoptera, więc plan był taki, by w ramach romantycznego prezentu napisał na polu imię żony z iksem, czyli po prostu buziakiem. Aby to zrobić musiał skorzystać z traktora wyposażonego w system GPS. Jak widać - udało się. Niestety problem w tym, że Sue o sprawie dowiedziała się wcześniej. Graham zdradził, że swoim działaniem policja zepsuła jego wyjątkowy prezent.

Murray i Sue są małżeństwem od 22 lat, a jego nietypowa niespodzianka miała być podobno przeprosinami za niezbyt miłe zachowanie. Graham wyjaśnił, że bardzo kocha swoją żonę, dlatego wymyślił coś tak oryginalnego. Przyznał, że tworzenie dzieła zajęło mu kilka tygodni, bo musiał to robić tak, by nie zostało to zauważone.

Jak stwierdził Andy Ford, wykładowca z Bournemouth University, tak wielki napis był widoczny z kosmosu i z pewnością będzie można go zobaczyć na zdjęciach satelitarnych.

Świetny pomysł, Murray!

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/SA