Zamknij

Zmiany w "Pytaniu na śniadanie" przez koronawirusa. Chodzi o bezpieczeństwo gości

Patrycja Chudolińska
25.03.2020 14:49
Pytanie na śniadanie
fot. Instagram/@pytanienasniadanie

"Pytanie na śniadanie" to jeden z niewielu programów, które mimo epidemii koronawirusa w Polsce wciąż są nagrywane. Telewizja Polska podjęła teraz decyzję o wprowadzeniu ważnych zmian, by jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo gości i ekipy.

AKTUALIZACJA: Telewizja Polska podjęła jednak decyzję, że nie będzie wprowadzać zmian w programie. "Pytanie na śniadanie" będzie emitowanie w niezmienionej formie, czyli codziennie od 8:00 do 11:00.

Koronawirus w Polsce z dnia na dzień zbiera coraz większe żniwo. Do tej pory odnotowano ponad 900 przypadków zachorowań, w tym 13 ze skutkiem śmiertelnym. Nic dziwnego, że największe stacje telewizyjne, jak TVN, TVP i Polsat decydują się na drastyczne zmiany w emitowaniu wiosennej ramówki. Zrezygnowano z wypuszczania premierowych odcinków takich programów, jak m.in. "Taniec z gwiazdami", "Kuba Wojewódzki", "Kuchenne rewolucje" czy "Milionerzy". Większość z nich nagrywana była na bieżąco lub, jak w przypadku "Tańca z gwiazdami", emitowana na żywo z udziałem widowni.

Widzowie zastanawiali się, co w takim wypadku stanie się z ich ulubionymi programami śniadaniowymi. Część podejrzewała, że stacje z nich również zrezygnują, "Dzień dobry TVN" oraz "Pytanie na śniadanie" goszczą w studiu wiele różnych osób, co może zwiększać ryzyko zarażenia. Pierwsze kroki podjęte zostały już tydzień temu - na planie pojawiają się jedynie prowadzący i najważniejsi członkowie ekipy, natomiast rozmowy z zaproszonymi gośćmi prowadzone są przez Skype'a. Na miejscu dba się również o unikanie bliskich kontaktów i mierzy temperaturę. Teraz wprowadzono kolejne, drastyczne zmiany.

Zmiany w "Pytaniu na śniadanie"

W związku z pandemią koronawirusa Telewizja Polska podjęła decyzję o skróceniu czasu emisji "Pytania na śniadanie". Program, który zazwyczaj zaczynał się o 7:15, będzie rozpoczynał się o 8:00 rano. Zostanie skrócony o 45 minut.

- Kochani, jutro śpimy dłużej. Pobudka dopiero o 8.00. W trosce o naszych Gości i Załogę PnŚ skracamy program. Będziemy na wizji od 8.00 do 11.00. Ale tu w sieci jesteśmy z Wami CAŁY CZAS. Bądźcie z nami, bo bez Was to wszystko nie miałoby sensu. Kochamy Was - przekazano na profilu facebookowym programu śniadaniowego.

Widzowie są zadowoleni z takiego rozwiązania.

- Dobra decyzja. Wszyscy musimy mieć więcej wypoczynku w tym trudnym czasie.

- Super, właśnie będę wracać z dyżuru nocnego i chętnie Was obejrzę aż usnę.

- Dziękujemy, że jesteście. Bez Was dalsze funkcjonowanie w tym trudnym czasie byłoby nie do zniesienia, życzę zdrowia.

RadioZET.pl/PCh