Zamknij

Znana projektantka Ewa Minge chwali 500 plus. "Pewnie zostanę wyklęta"

Maciej Friedrich
12.06.2019 15:00
Znana projektantka Ewa Minge chwali 500 plus. "Pewnie zostanę wyklęta"
fot. TRICOLORS/East News

Ewa Minge to uznana w międzynarodowym świecie mody projektantka. Gwiazda opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym pozytywnie wypowiada się na temat programu 500 plus. Jej zdaniem krytyka wobec pomysłu rządu jest przesadzona.

Program Rodzina 500 plus wzbudza wiele kontrowersji. Polacy podzielili się na entuzjastów rządowego pomysłu, którzy uważają świadczenie za niezwykle pomocne oraz przeciwników, dla których rozdawanie publicznych pieniędzy jest karygodne. Często pojawiają się opinie, że 500 plus rozleniwia społeczeństwo, które woli "rodzić dzieci niż pracować". Głos w sprawie postanowiła zabrać Ewa Minge, światowej sławy polska projektantka mody. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała wpis, w którym chwali pomysł rządu.

ZOBACZ: 500 plus. Minister Borys-Szopa: pierwsze wypłaty jeszcze w lipcu

Ewa Minge popiera 500+

W obszernym wpisie projektantka argumentuje, dlaczego krytyka programu 500+ jest według niej przesadzona. Gwiazda zdaje sobie sprawę, że nie każdy musi podzielać jej poglądy.

- Pewnie będę za to, co napiszę, wyklęta, ale nie mogę już słuchać tych wrzasków, że wychowujemy społeczeństwo niechętne pracy, leniwe i roszczeniowe, bo takie 500 plus zniechęca do wstania z łóżka i wystarczy sobie zrobić czwórkę dzieci, żeby żyć wygodnie. Serio? Ten, kto wie czym jest wychowanie czwórki dzieci ma tez pojęcie o owej” wygodzie i dostatku".

Minge podkreśliła, że mieszka na prowincji i nie zauważyła, żeby świadczenie generowało zjawiska patologiczne i "rozleniwiało" matki. Przeciwnie, jej zdaniem świadczenie to rodzaj inwestycji w przyszłość.

- Oceniam z pozycji pracodawcy i osoby od lat mieszkającej na prowincji (...) U mnie dziewczyny biorą te pieniądze i nie zwalniają się z pracy. Nikt nie rzucił roboty i nie dorobił sobie kolejnego dziecka. A ci, którym to 500 nie ratuje niczego, zwyczajnie mogą nie składać wniosku, aby nie obciążać państwa, o które się tak bardzo boją lub oddać” swój przydział „potrzebującej sąsiadce" (...) Straszenie, że państwo zbankrutuje i trzymanie socjalu na poziomie głodującej Etiopii nie jest żadnym kierunkiem rozwoju. Trzeba zainwestować, żeby zbierać plony. Człowiek to najlepsza inwestycja - czytamy we wpisie.

ZOBACZ: Kobieta zrobiła sobie manicure. Straciła 500+

Ewa zakończyła wpis deklaracją, że jest apolityczna, a jej wypowiedź wynika jedynie z troski o kondycję społeczeństwa.

- Jestem apolityczna od zawsze i od zawsze blisko ziemi i ludzi. Daleko mi do gwiazd i celebryckiego życia, choć mam je na wyciągnięcie ręki. Lubię realne klimaty, bez przypinania się do ścianek i jupiterów. Lubię, jak ludzie dookoła są szczęśliwi i wiem po mojej małej strukturze, że szczęśliwy człowiek jest bardziej wydajny, twórczy, otwarty na nowe doświadczenia. To nie polityka, to życie - podsumowała.

A Wy jakie macie zdanie na temat 500+?

Zagłosuj

Jak oceniasz program Rodzina 500 plus?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF