Zamknij

Znany aktor serialowy przyznał się do alkoholizmu

Redakcja
16.08.2018 10:20
Grzegorz Daukszewicz
fot. Instagram

Grzegorz Daukszewicz, aktor znany z serialu „Na dobre i na złe”, zdradził, że zmaga się z uzależnieniem od alkoholu.

Nie jest łatwo przyznać się do uzależnienia, szczególnie kiedy jest się znanym aktorem. Wie o tym coś Borys Szyc, który niedawno chwalił się, że nie pije już od czterech lat. Teraz do zmagań z alkoholizmem przyznał się inny aktor – znany z roli w „Na dobre i na złe” Grzegorz Daukszewicz.

W rozmowie z magazynem „Dobry Tydzień” aktor wyjawił, że nie pije już od dziewięciu miesięcy. Jak stwierdził, z każdym dniem odżywa po latach uzależnienia.

„Decyzja, żeby odstawić alkohol, dojrzewała we mnie przez kilka ostatnich lat, kiedy zauważyłem, że zaczynam go nadużywać, i że odbiera mi on zdrowie oraz radość życia” – powiedział aktor. Dodał też, że podjął ten krok m.in. dzięki temu, że obserwował jak z uzależnieniem radzi sobie Borys Szyc, który jest jego kolegą z teatru.

„Zdecydowałem się na takie wyznanie, ponieważ łączę się z Borysem, moim kolegą z teatru, który w sposób niezwykle odważny pokonał bardzo trudną drogę. Wiem też, że jest nas wielu, wiele więcej (nie tylko artystów), którzy codziennie zmagają się z problemem uzależnienia” – powiedział.

Trzymamy kciuki za wytrwałość.

RadioZET.pl/Dobry Tydzień/SA