Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znany aktor serialowy przyznał się do alkoholizmu

16.08.2018 10:20

Grzegorz Daukszewicz, aktor znany z serialu „Na dobre i na złe”, zdradził, że zmaga się z uzależnieniem od alkoholu.

Grzegorz Daukszewicz fot. Instagram

Nie jest łatwo przyznać się do uzależnienia, szczególnie kiedy jest się znanym aktorem. Wie o tym coś Borys Szyc, który niedawno chwalił się, że nie pije już od czterech lat. Teraz do zmagań z alkoholizmem przyznał się inny aktor – znany z roli w „Na dobre i na złe” Grzegorz Daukszewicz.

W rozmowie z magazynem „Dobry Tydzień” aktor wyjawił, że nie pije już od dziewięciu miesięcy. Jak stwierdził, z każdym dniem odżywa po latach uzależnienia.

„Decyzja, żeby odstawić alkohol, dojrzewała we mnie przez kilka ostatnich lat, kiedy zauważyłem, że zaczynam go nadużywać, i że odbiera mi on zdrowie oraz radość życia” – powiedział aktor. Dodał też, że podjął ten krok m.in. dzięki temu, że obserwował jak z uzależnieniem radzi sobie Borys Szyc, który jest jego kolegą z teatru.

„Zdecydowałem się na takie wyznanie, ponieważ łączę się z Borysem, moim kolegą z teatru, który w sposób niezwykle odważny pokonał bardzo trudną drogę. Wiem też, że jest nas wielu, wiele więcej (nie tylko artystów), którzy codziennie zmagają się z problemem uzależnienia” – powiedział.

Trzymamy kciuki za wytrwałość.

RadioZET.pl/Dobry Tydzień/SA

Oceń
Tagi