Zamknij

Znany polski aktor znów ma problem z alkoholem

Redakcja
09.10.2018 13:41
Henryk Gołębiewski
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Henryk Gołębiewski to jeden z dobrze znanych polskich aktorów. Widzowie z pewnością kojarzą go z wielu filmów i seriali, jak „Edi”, „Świat według Kiepskich”, „Plebania”, „Daleko od noszy”, „Drogówka” czy niedawno „Lombard. Życie pod zastaw”. Niestety, aktor znów wrócił do picia i nie pozwala sobie pomóc.

Henryk Gołębiewski, choć debiutował na ekranach kin jeszcze w roku 1970 i od tamtej pory na swoim koncie zgromadził sporo bardziej i mniej znanych ról, należy do najbardziej znanych polskich aktorów. Ostatnio zagrał w kilku odcinkach „Barw szczęścia”, a wcześniej regularnie pojawiał się w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Niestety przez swoją skłonność do picia aktor znalazł się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Nie dość, że miał trudności ze znalezieniem pracy z powodu nadużywania alkoholu, to teraz jeszcze ma problemy zdrowotne i finansowe.

Henryk Gołębiewski w trudnej sytuacji

Kilka tygodni temu aktor złamał nogę i konieczna była operacja. Niestety, okazało się, że... nie jest ubezpieczony. Za leczenie musiał zapłacić z własnej kieszeni. Jak informuje magazyn „Twoje Imperium”, aktor, który przez wiele lat pracował w firmie remontowej przyjaciela, zwrócił się o niego, by go zatrudnił, co pozwoli mu pokryć koszty operacji. Jednak Roman Szczeblewski, przyjaciel i właściciel firmy odmówił. „Nawet dla przyjaciela nie będę naginać prawa. Heniek dobrze wie, że jest jeden warunek naszego wspólnego działania: on musi być trzeźwy” – powiedział.

Czy aktor przestanie pić?

Gołębiewski od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Choć grał w wielu produkcjach, to jednak często zdarzało się, że z powodu picia nikt nie chciał go zatrudnić. Także z firmą remontową przyjaciela rozstał się, kiedy właściciel nie miał już sił znosić alkoholowych wybryków aktora.

Przypomnijmy, że już osiem miesięcy temu zmarła aktorka serialu „Klan”, Agnieszka Kotulanka, która już od lat zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. Choć w ostatnich miesiącach jej życia mówiło się, że ma szanse wyjść na prostą, to jednak nie udało się jej zerwać z nałogiem.

Miejmy nadzieję, że Henryk Gołębiewski, który także ma wokół siebie wielu wspierających przyjaciół, wygra z niszczącą używką.

RadioZET.pl/Twoje Imperium/SA