Zamknij

Znany prezenter ma syna geja. "Nie od razu to zaakceptowałem"

Redakcja
20.11.2018 16:05
Michał Olszański
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Michał Olszański to znany prezenter "Pytania na śniadanie". W niedawnym wywiadzie prezenter zdradził, jakie są jego relacje z synem, który jest gejem.

Michał Olszański jest znany przede wszystkim jako prowadzący program "Pytania na śniadanie", w którym pojawia się od lat. Tym razem prezenter dał się poznać bardziej od strony prywatnej. W jednym z niedawnych wywiadów, którego udzielił serwisowi Dziennik.pl, Olszański opowiedział o wielu, często intymnych sprawach, takich jak kryzys wieku średniego czy zdrada (której szczęśliwie udało mu się w małżeństwie uniknąć). Jedno z pytań dotyczyło relacji z synem Antonim, który zadeklarował, że jest homoseksualistą.

Michał Olszański o synu geju

Prezenter opowiedział o tym, że nie było łatwo zaakceptować ten fakt. Przeszkadzało mu to, jak syn się ubiera, jaki jest jego styl. Dodał jednak, że kiedy Antek zdradził, jaka jest prawda, to ojcu zaimponował.

"Nie od razu to zaakceptowałem. Od początku z kolei zaakceptowała to i wyczuwała Magda. Od małego był zabawnym, przebierającym się dzieckiem. Kiedy dotarło do mnie, że jest gejem, zacząłem się zastanawiać, jak sobie z tym dać radę. Nie ukrywam, że miałem z Antkiem konflikty na tle tego, jak wygląda, jak się ubiera. Potem mi szalenie zaimponował, bo gdy odkrył przede mną tę swoją tożsamość, poczułem, że dojrzał" - wyjaśnił prezenter.

Coming-out jego syna nie był jednorazową deklaracją, tylko procesem, w którym dojrzewała cała rodzina. Dziś Antoni ma 38 lat i żyje w szczęśliwym związku ze swoim partnerem. Olszański i jego żona w pełni akceptują Antoniego i jego związek.

"Dziś Antek ma 38 lat, jest przystojnym facetem, ogarniętym, bez maniery zachowania w znakomitym, partnerskim związku. Bardzo cenię i lubię jego partnera. Myślę, że gdy człowiek przeżyje to we własnym domu, z bliskimi, to jest cenne doświadczenie, zmierzenia się ze swoimi odwiecznym stereotypem, który masz. Nie mam teraz żadnego problemu z tym, że mój syn jest gejem, nie psuje to naszej relacji ojciec-syn" - wyjaśnił prezenter.
RadioZET.pl/Plejada/SA