Zamknij

Znany youtuber przesadził? Lord Kruszwil zgłoszony do prokuratury

Maciej Friedrich
07.06.2019 13:52
Znany youtuber przesadził? Lord Kruszwil zgłoszony do prokuratury
fot. Instagram:@kruszwil

Youtuber Lord Kruszwil znany jest z kontrowersyjnych nagrań, jakie umieszcza w sieci. Zdaniem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, jedno z jego ostatnich nagrań przekroczyło granice. Tego samego zdania jest organizacja zrzeszająca internetowych twórców.

Youtube to serwis, który pozwala na publikowanie bardzo różnorodnych treści. Niestety, często internetowi twórcy stawiają na kontrowersje i wulgaryzmy, które mają przysporzyć im popularności. Na ten sposób promocji postawił między innymi Marek Kruszel, powszechnie znany jako Lord Kruszwil. Filmy publikowane przez youtubera okazały się jednak dla nie tylko niesmaczne dla wielu osób, ale również niezgodne z prawem. 

Na jednym z nagrań Kruszwil pokazał 10-latka, który otrzymał zadanie dotykania miejsc intymnych napotkanych kobiet i ocenianie ich. Na innym młody internetowy twórca w sposób wulgarny proponuje paniom 20 tysięcy złotych w zamian za „płacenie w naturze”. Filmy wzbudziły niesmak wśród wielu internautów. Tak duży, że organizacja Lifetube zrzeszająca społeczności youtuberów postanowiła usunąć go ze swoich szeregów. 

Lord Kruszwil usunięty z Lifetube

Jak poinformował serwis Wirtualne Media Kamil Bolek, członek zarządu Lifetube, już wcześniej kanał Lorda Kruszwila był obserwowany

W przypadku Lorda Kruszwila do tej pory wychodziliśmy z założenia, że lepiej jest mieć ten kanał pod kontrolą — m.in. dzięki naszej interwencji filmy przekraczające granice norm społecznych zostały usunięte. [...] Również najnowsze filmy po naszej zdecydowanej interwencji, za którą stała groźba zerwania jakiejkolwiek współpracy, zostały usunięte. Do tego dołączyliśmy listę twardych, nieprzekraczalnych zasad, których złamanie miało skutkować natychmiastowym usunięciem z sieci i zerwaniem wszelkiej współpracy [...] Kruszwil w swoich publikacjach posunął się jednak zdecydowanie za daleko. Treści zamieszczane przez twórcę są zdecydowanie poza granicami kontrowersji i nie możemy ich wspierać. W związku z tym kończymy współpracę z kanałem Lord Kruszwil. Oznacza to koniec wszelkich form partnerstwa z tym twórcą.

ZOBACZ: YouTube walczy z pedofilią. Wyłącza komentarze pod filmami z nieletnimi

Kanał Lorda Kruszwila zgłoszony do prokuratury

Treści publikowane przez youtubera spotkały się z ostrą reakcją nie tylko społeczności związanej z serwisem. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zdecydował się na zgłoszenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Zwrócono uwagę, że w filmach Kruszwila mogło dojść do nielegalnego wykorzystywania osoby nieletniej, a nawet psychicznego znęcania się nad dzieckiem. 

Zagłosuj

Czy uważasz, że powinno ograniczać się wulgarne treści publikowane w serwisie YouTube?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF