Zamknij

Zofia Zborowska poważnie chora. Ciężarna aktorka przekazała smutne wieści

31.03.2021 10:36
Zofia Zborowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Zofia Zborowska zaledwie kilka dni temu ujawniła, że jest w ciąży. Teraz przypadkiem, przy okazji rutynowych badań, dowiedziała się, że jest poważnie chora. Jej choroba jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży.

Zofia Zborowska i jej mąż Andrzej Wrona spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Kilka dni temu urządzili internautom mały rebus, którego rozwiązaniem była właśnie wieść o ciąży. Potem, w jednym z instagramowych Stories córka Wiktora Zborowskiego zapowiedziała, że nie zamierza na swoim profilu mówić tylko o ciąży, ale jeśli już będzie coś mówiła, to będzie mówiła prawdę. Jak wspomniała, jej ciąża dotąd nie przebiegała idealnie. Aktorka skarży się na wzdęty brzuch i trudności ze złapaniem tchu, przejawiające się sapaniem.

Zobacz także: Zofia Zborowska szczerze o ciąży: To nie jest stan full make-upu"

Zofia Zborowska przypadkiem dowiedziała się o poważnej chorobie

Choć dotąd Zofia Zborowska nie zauważała w swoim zdrowiu problemów, które mogą wiązać się z wykrytą chorobą, to jednak trombofilia, bo o niej mowa, może zagrażać życiu i jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. W ciąży i połogu Zborowska będzie musiała brać zastrzyki. Trombofilia to wrodzona nadkrzepliwość krwi, która może prowadzić do kolejnych problemów, takich jak zakrzepica żylna czy choroba zakrzepowo-zatorowa. Jak się okazuje, jej początki mogą przebiegać całkowicie bezobjawowo. I dlatego Zborowska dotąd o tym nie wiedziała. Na szczęście u ciężarnej aktorki choroba została w porę wykryta.

"Została u mnie zdiagnozowana choroba krwi, przez moją wspaniałą panią doktor. Mam turbo farta, że ona to odkryła, bo nie wiem, jak by to się mogło skończyć - powiedziała aktorka. "Sprawdźcie sobie w Internecie, co to jest trombofilia lub zespół antyfosfolipidowy i zbadajcie czy macie coś takiego, czy nie. Trombofilia to jest wrodzona choroba, a zespół antyfosfolipidowy jest czymś nabytym" - wyjaśniła.

Fakt ten Zborowska wykorzystała, by zaapelować do kobiet.

"Uważam, że to badanie powinna zrobić każda dziewczyna. Ono kosztuje kilka stów. Nie wiem, czy o tym mówić, ale powiem, bo może ktoś się stara i nie wychodzi albo ma jakieś przykre doświadczenia" - powiedziała.

RadioZET.pl/AS