Zamknij

Zofia Zborowska zdradziła, na kogo zagłosuje. "Błagam was, obudźcie się"

07.07.2020 18:42
Zofia Zborowska
fot. Piotr Molecki/East News

Zofia Zborowska postanowiła opowiedzieć, co myśli o obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Aktorka zdradziła, na kogo zagłosuje w nadchodzących wyborach. Nie wszyscy zareagowali pozytywnie na jej apel, w związku z czym gwiazda wyłączyła możliwość komentowania wpisu.

Zofia Zborowska, podobnie jak wiele innych polskich gwiazd, postanowiła przyznać się przed obserwatorami do swoich poglądów. Choć wierni fani od dawna mogli domyślać się, po której stronie politycznego sporu stoi, dopiero teraz zdecydowała się na tak otwartą deklarację. Aktorka skrytykowała Prawo i Sprawiedliwość i zachęciła fanów do głosowania na Rafała Trzaskowskiego w nadchodzących wyborach prezydenckich.

- Niektórych z Was irytuje fakt, ze nagle zaczęłam głośno mówić o moich poglądach politycznych. Mnie natomiast cholernie niepokoi fakt, ze tak duża część z Was ma głęboko w nosie politykę, a co za tym idzie nas i Was samych. W Polsce dawno nie było tak źle jak teraz. Za rządów PiS doszło do największego regresu w ochronie praw człowieka po 1989 roku!!! Jakim cudem partia rządząca (czyli nasz obecny pan prezydent) godzi się na to, by miejsca i miasta (!!!!!) miały napisy strefa wolna od LGBT?!?!? Ludzie, czy zapomnieliście, co działo się niecałe 100 lat temu?! Tak krótką macie pamięć?! Nie jestem lesbijką (ani Żydówka jak się niektórym wydaje), ale NIE POZWOLĘ na to, aby bliskie mi osoby żyły w kraju, w którym obecna władza ich obraża i dyskryminuje! To nie jest moja partia, to nie jest mój prezydent i to nie jest moja pierwsza dama, która mam wrażenie, ze wszędzie jest na sile i wręcz wstydzi się swojego męża i jego wystąpień - napisała Zofia Zborowska pod zdjęciem na Instagramie.

Zobacz także: Zofia Zborowska dementuje plotki o ciąży. "To był głupi żart"

Zofia Zborowska o sytuacji politycznej w Polsce. Na kogo zagłosuje?

Zofia Zborowska na zdjęciu ma białą koszulkę z napisem Rafał Trzaskowski 2020. Nie ulega wątpliwości, że w nadchodzących wyborach odda głos właśnie na kandydata Platformy Obywatelskiej.

- Nie chce mi się wierzyć, że młode osoby łapią się na to mydlenie oczu pieniędzmi zabranymi nam z własnych kieszeni. Przecież każdy inteligentny człowiek po 5 latach rządów tej partii WIDZI, co się stało z naszym krajem. Żyjemy w kościelnym i homofobicznym kraju, gdzie o losach kobiet decydują księża i bezdzietny samotny zgorzkniały facet z kotem. BŁAGAM WAS, OBUDŹCIE SIĘ. A ostatnie parę miesięcy i przekręty finansowe, jakie zrobili, to już jest wisienka na torcie. Uśmiecham się do tych wszystkich, którzy włączyli myślenie i mają dosyć! Jeszcze tylko parę dni i obiecuje wakacje od polityki - zakończyła wpis aktorka.

Internauci błyskawicznie odpowiedzieli na apel Zborowskiej. W komentarzach udzielali się zarówno ci, którzy zgadzają się z jej zdaniem, jak i wyborcy głosujący na prezydenta Andrzeja Dudę. Ostra dyskusja pod postem sprawiła, że ostatecznie gwiazda zdecydowała się zablokować możliwość dalszego komentowania wpisu.

Co myślicie o apelu Zofii Zborowskiej?