Zamknij

Żona Macieja Stuhra boi się o ukochanego:"Dostajemy dziesiątki telefonów z pogróżkami"

Sylwia Wamej
11.05.2020 10:04
Katarzyna Błażejewska
fot. Tricolors/East News

Katarzyna Błażejewska-Stuhr przyznała, że jej maż Maciej Stuhr za komentowanie sytuacji społeczno-politycznej zbiera cięgi. Dietetyczka opublikowała na swoim blogu wpis "Zakładam mężowi kaganiec", w której przyznała, że frustruje ją nagonka na jej rodzinę.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr boi się o swoją rodzinę. Dostaje telefony z pogróżkami

Katarzyna Błażejewska-Stuhr wyznała, że jej mąż Maciej Stuhr jest atakowany za publiczne wypowiedzi o tematyce społeczno-politycznej. Aktor często komentuje bieżące wydarzenia w prześmiewczy sposób. Nie boi się mówić o polityce w dosadny sposób. Żona aktora w najnowszym wpisie na jej blogu "Zakładam mężowi kaganiec" zdradziła, że boi się o swoją rodzinę i jest sfrustrowana całą nagonką na jej męża.

"Nie spodziewałam się, że jako szczęśliwa kobieta w partnerskim związku będę próbowała zakazać coś mojemu mężowi. Ale przelało się. Zakładam kaganiec mężowi. Boję się o niego i o nas"  - pisze Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Maciej Stuhr dostaje cięgi za komentowanie sytuacji politycznej w Polsce

Żona aktora wyznała, że to sami dziennikarze bardzo często pytają aktora o sytuację polityczną w kraju.

" Bo to się klika, bo to ludzi elektryzuje – co znowu powie Stuhr." - podkreśla Błażejewska.

"Może myślicie, że przesadzam. Ja mówię to z perspektywy żony. Skończyły się kilkumiesięczne zdjęcia, jest kilka dni kiedy mąż może zrobić zakupy, odebrać dziecko ze szkoły albo zjeść z nami obiad. Ale musi iść rozmawiać o pracy nad serialem (tu pytania kończą się po 5 minutach) i zaczynają się pytania o politykę. Bo to się klika, bo to ludzi elektryzuje – co znowu powie Stuhr. Więc Maciej, najdelikatniej jak umie, odpowiada, cyzelując każde słowo. Dbając o kulturę wypowiedzi, o źródła, na które się powołuje, o opinie, które przytacza. A potem wpada to w młynek medialny, z kontekstu wyrwane są słowa, połączone bez sensu, zacytowane przez jedno medium i idzie dalej w świat - wyznaje Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Dietetyczka podkreśla, że w związku z tym dostaje mnóstwo telefonów z pogróżkami i wyzwiskami.

"Niestety za tym niezrozumieniem, przekłamaniem i intensywnością idzie nienawiść, idą groźby i agresja. Dostajemy dziesiątki telefonów (zarówno w dzień, jak i w nocy) z pogróżkami i wyzwiskami. (...) Mówię o osobach, które czynią wysiłek, aby zdobyć numer, zadzwonić, skonfrontować się z naszym głosem, telefonem, pocztą głosową – i zagrozić nam. Mówię o osobach, które nie tylko zza szklanego ekranu monitora, ale twarzą w twarz, wobec męża z żoną i ojca z dziećmi na stacji benzynowej rzucają wyzwiskami. (...) Zakładam kaganiec mężowi. Maciej Stuhr nie odpowie na pytania o wybory prezydenckie" - podsumowała.

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska pobrali się w 2015 roku. W 2016 roku para doczekała się synka. Maciej Stuhr jest już tatą 20-letniej Matyldy ze związku z pierwszą żoną - Samantą Stuhr.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia społeczno-polityczne w Polsce?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/SW