Żona Romana Giertycha prawą ręką męża? Rozpoczęła nowy etap kariery

22.08.2018 14:04

Żona Romana Giertycha, podobnie jak mąż, poświęciła swoje życie zawodowe zawodowi prawnika. Po obronie doktoratu zdecydowała się na zacieśnienie współpracy z kancelarią małżonka. Czy Barbara Giertych zostanie prawą ręką znanego mecenasa?

Żona Romana Giertycha prawą ręką męża? Rozpoczęła nowy etap kariery fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Roman Giertych to wzięty adwokat, którego poglądy od lat wzbudzają kontrowersje. Były prezes Ligi Polskich Rodzin oraz Młodzieży Wszechpolskiej słynął niegdyś z mocno konserwatywnych poglądów. Od pewnego czasu jednak zmienił front i negatywnie wypowiada się na temat prawicy. Niedawno ostrzegał przed nowym prawem PiS. Niezależnie jednak od wyznawanych poglądów Giertych z pewnością jest jednym z najpopularniejszych prawniczych nazwisk, a jego kancelaria nie może narzekać na brak pracy. Również o żonie mecenasa robi się coraz głośniej. Niejeden już raz komplementowano urodę Barbary Giertych, która na wspólnych zdjęciach z mężem prezentuje się doskonale. Przed nią również nowy etap w karierze zawodowej.

Barbara Giertych fot. TRICOLORS/East News

Roman Giertych będzie współpracował z żoną?

Żona Romana Giertycha obroniła doktorat z prawa i stanęła przed dylematem, gdzie wykorzystywać swoją prawniczą wiedzę. Postawiła na dalszą współpracę z ukochanym mężem. Będzie pracować u jego boku w kancelarii adwokackiej. Jak sama przyznała w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, małżeństwo współpracuje ze sobą od dawna.

— Z mężem pracujemy razem od wielu lat, lecz teraz postanowiłam oficjalnie przyłączyć się do kancelarii. W tym roku obroniłam doktorat z prawa i zakończyłam pewien wieloletni etap.

Jej obowiązki mają obejmować sprawy związane z prawem finansowym, a w szczególności przestępstwami gospodarczymi. Zupełnie nie boi się tak bliskiej współpracy zawodowej z mężem i podkreśla, że jej pomoc bardzo przyda się mężowi.

— Bardzo dobrze nam się z Romkiem razem pracuje i nie odczuwamy specjalnych trudności z tego tytułu. On kieruje firmą, ale ze względu na olbrzymią liczbę prowadzonych spraw potrzebuje coraz większego zdania się na innych. A do mnie ma, co oczywiste, największe zaufanie — zdradza Wirtualnej Polsce.

Pozostaje życzyć Barbarze Giertych wielu sukcesów zawodowych.

RadioZET.pl/wp.pl/MF

Oceń