Zamknij

Żona Romana Giertycha prawą ręką męża? Rozpoczęła nowy etap kariery

Redakcja
22.08.2018 14:04
Żona Romana Giertycha prawą ręką męża? Rozpoczęła nowy etap kariery
fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Żona Romana Giertycha, podobnie jak mąż, poświęciła swoje życie zawodowe zawodowi prawnika. Po obronie doktoratu zdecydowała się na zacieśnienie współpracy z kancelarią małżonka. Czy Barbara Giertych zostanie prawą ręką znanego mecenasa?

Roman Giertych to wzięty adwokat, którego poglądy od lat wzbudzają kontrowersje. Były prezes Ligi Polskich Rodzin oraz Młodzieży Wszechpolskiej słynął niegdyś z mocno konserwatywnych poglądów. Od pewnego czasu jednak zmienił front i negatywnie wypowiada się na temat prawicy. Niedawno ostrzegał przed nowym prawem PiS. Niezależnie jednak od wyznawanych poglądów Giertych z pewnością jest jednym z najpopularniejszych prawniczych nazwisk, a jego kancelaria nie może narzekać na brak pracy. Również o żonie mecenasa robi się coraz głośniej. Niejeden już raz komplementowano urodę Barbary Giertych, która na wspólnych zdjęciach z mężem prezentuje się doskonale. Przed nią również nowy etap w karierze zawodowej.

Barbara Giertych
fot. TRICOLORS/East News

Roman Giertych będzie współpracował z żoną?

Żona Romana Giertycha obroniła doktorat z prawa i stanęła przed dylematem, gdzie wykorzystywać swoją prawniczą wiedzę. Postawiła na dalszą współpracę z ukochanym mężem. Będzie pracować u jego boku w kancelarii adwokackiej. Jak sama przyznała w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, małżeństwo współpracuje ze sobą od dawna.

— Z mężem pracujemy razem od wielu lat, lecz teraz postanowiłam oficjalnie przyłączyć się do kancelarii. W tym roku obroniłam doktorat z prawa i zakończyłam pewien wieloletni etap.

Jej obowiązki mają obejmować sprawy związane z prawem finansowym, a w szczególności przestępstwami gospodarczymi. Zupełnie nie boi się tak bliskiej współpracy zawodowej z mężem i podkreśla, że jej pomoc bardzo przyda się mężowi.

— Bardzo dobrze nam się z Romkiem razem pracuje i nie odczuwamy specjalnych trudności z tego tytułu. On kieruje firmą, ale ze względu na olbrzymią liczbę prowadzonych spraw potrzebuje coraz większego zdania się na innych. A do mnie ma, co oczywiste, największe zaufanie — zdradza Wirtualnej Polsce.

Pozostaje życzyć Barbarze Giertych wielu sukcesów zawodowych.

RadioZET.pl/wp.pl/MF