Zamknij

Żony i partnerzy kandydatów na prezydenta. Jak wyglądają i kim są prywatnie? [FOTO]

23.06.2020 14:56
Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą
8 Zobacz galerię
fot. Piotr Molecki/East News

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się w najbliższą niedzielę. W kampanię zaangażowały się żony i życiowi partnerzy kandydatów na prezydenta. Oprócz Agaty Dudy mężów wspierają m.in. Małgorzata Trzaskowska, Urszula Brzezińska-Hołownia, Paulina Kosiniak-Kamysz i Karina Bosak, a Roberta Biedronia - Krzysztof Śmiszek. Sprawdzamy, kim są kandydatki na pierwsze damy i dżentelmena RP. 

Kandydaci na prezydenta 2020 wkroczyli w ostatni etap kampanii przed wyborami, które odbędą się 28 czerwca. Przed nimi ostatnia szansa, by przekonać wyborców i pozyskać ich głosy. Jak wiadomo, w walce o najwyższy urząd w państwie niebagatelną role ogrywają żony i partnerki kandydatów na prezydenta. To właśnie ich rola może okazać się decydująca na finiszu kampanii. 

Wiele sztabów traktuje drugie połówki kandydatów jak tajną broń w walce o głosy. Potrafią one ocieplić wizerunek głównego bohatera, złagodzić nastroje i pomóc zbudować relacje z wyborcami. Nierzadko okazuje się, że mają ciekawsze życiorysy niż ich mężowie, albo są tak ujmujące, że same stają się gwiazdami mediów. Tak było m.in. z Urszulą Brzezińską-Hołownią i Małgorzatą Trzaskowską.

Uwagę zwraca także ciężarna Paulina Kosiniak-Kamysz. Żona lidera ludowców "kupiła" tłumy niewymuszoną serdecznością i szczerym poczuciem humoru. Jej przemówienie podczas marcowej konwencji stało się hitem internetu. Nie ma dwóch Władków, innego w domu, innego w Sejmie. Jest jeden, taki sam - stwierdziła bez ogródek, a na koniec rzuciła śmiało: Kochani! Przed wami mój mąż, mój prezydent. Chodź tygrysie, scena jest twoja!

Agata Kornhauser-Duda jest bardziej zachowawcza, ale specjalnie na potrzeby kampanii postarała się ocieplić swój wizerunek. Kilka dni temu założyła profil na Instagramie i publikuje na nim zdjęcia z dziećmi, niepełnosprawnymi i starcami. 

Sporym zainteresowaniem w trwającej kampanii cieszy się Krzysztof Śmiszek. Partner Roberta Biedronia wspiera polityczne ambicje lidera Wiosny. Jeśli uda im się zwyciężyć w wyborach prezydenckich, dojdzie do precedensowej sytuacji. Polska pierwszy raz w historii będzie miała nie pierwszą damę, lecz pierwszego dżentelmena RP - jak określają tę funkcję językoznawcy. 

Jak wyglądają żony i partnerzy kandydatów na prezydenta 2020 i co o nich wiadomo? Zobaczcie, kto pochwalił się drugą połówką w kampanii prezydenckiej.